Mārtins sacīja, ka ANO bija apsvērusi militāro novērotāju nosūtīšanu uz Lībiju.
"Viņi [ANO] piedāvāja iespējamu miera uzturētāju nosūtīšanu, tomēr Lībijas krīze faktiski ir īpašs gadījums. Tas nav pilsoņkarš, tas nav konflikts starp divām pusēm, tā ir tauta, kas aizstāv sevi pret diktatūru," sacīja Pagaidu pārejas nacionālās padomes pārstāvja ANO vietnieks Ibrahims Dabaši.
Mārtins tomēr pauda uzskatu, ka Lībija varētu lūgt ANO palīdzību policijas spēku organizēšanai un vēlēšanu rīkošanai.
"[Lībijā] nav dzīvu atmiņu par vēlēšanām, nav vēlēšanu sistēmas, nav vēlēšanu komisijas, nav politisku partiju vēstures, nav neatkarīgas pilsoniskās sabiedrības, un neatkarīgi mediji tikai sāk rasties pēdējā laikā [valsts] austrumos. Tas būs liels izaicinājums organizatoriskā ziņā, un ir skaidrs, ka Pagaidu pārejas nacionālā padome vēlas aktīvu ANO lomu šajā procesā," sacīja Mārtins.
Pagaidu pārejas nacionālās padomes vadītājs Mustafa Abdeldžalils, piedraudot ar militāra spēka lietošanu, līdz sestdienai devis laiku padoties Lībijas diktatoram Muammaram Kadafi lojālajiem spēkiem Sirtē un citur.
Abdeldžalils žurnālistiem Bengazi otrdien paziņoja, ka Kadafi lojālajiem spēkiem līdz sestdienai ir jāpadodas Sirtē un citās Lībijas vietās, pretējā gadījumā nemiernieki teritorijas Lībijas centrālajā un dienvidu daļā, kā arī Kadafi dzimto pilsētu Sirti ieņems ar militāru spēku. Viņš arī aicināja vietējos iedzīvotājus sadarboties ar nemierniekiem.