Sektas dibinātājs un ilggadējais līderis, kurš nonācis slimnīcā vairāk nekā pirms divām nedēļām pneimonijas radītu sarežģījumu dēļ, miris pirms plkst.2 pēc vietējā laika (svētdien pirms plkst.20 pēc Latvijas laika), apliecināja līdera preses pārstāvis.
Mūns dzimis Korejas pussalas daļā, kas mūsdienās ietilpst Ziemeļkorejas sastāvā, zemnieku ģimenē. Viņš teicis, ka 15 gadu vecumā pieredzētā Jēzus vīzija viņa iedvesmojusi pabeigt savulaik krustā sišanas pārtraukto mesiānisko misiju.
Korejas protestantu baznīcu noraidīts, viņš 1954.gadā Seulā izveidoja pats savu sektu - Pasaules Miera un apvienošanās ģimenes federāciju -, reliģisku kustību, kas izsaukusi stipri neviennozīmīgus vērtējumus. Tās sekotāji tiek dēvēti par mūnistiem, bet pati reliģiskā organizācija ir pazīstama ar savām masu laulībām, kurās piedalās jaunlaulājamo pūļi. Sekta apgalvo, ka tā veikusi sludināšanas darbu 200 pasaules valstīs un ka tai ir trīs miljoni sekotāju.
Sektas plašajā biznesa impērijā ietilpst arī laikraksts The Washington Times un viesnīca New Yorker Manhetenā. Ar sektu saistītais uzņēmums Pyeonghwa Motors 1999.gadā Ziemeļkorejā izveidoja autoražošanas kopuzņēmumu. Ar pēdējo sievu Mūnam bija 14 bērni, no kuriem vairāki ir iesaistīti viņa biznesa impērijā.
Hjundžins Mūns, jaunākais no septiņiem dēliem, 28 gadu vecumā 2008.gadā no tēva pārmantoja sektas augstākā līdera amatu.