"Valstīm nācās atrast lielas summas, lai segtu vēsturiskās bēgļu krīzes Eiropā izmaksas, un vairums līdz šim ir izvairījušās no naudas novirzīšanas prom no attīstības programmām," norādīja organizācija.
2015.gadā vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku lūdza patvērumu OECD valstīs, tai skaitā vairāk nekā miljons Eiropā.
Austrijā, Grieķijā, Itālijā, Nīderlandē un Zviedrijā tēriņi bēgļiem pārsniedza 20% no palīdzībai domātā finansējuma.
"Valdībām (..) ir jāizstrādā ilgtermiņa iespējas turpmāko bēgļu izmaksu segšanai un bēgļu integrēšanai mūsu sabiedrībās, tai pašā laikā nodrošinot, ka ODA (oficiālā attīstības palīdzība) sasniedz tās valstis un cilvēkus, kuriem tā ir vajadzīga," uzsvēra OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurrija.
Pērn OECD sniegtās starptautiskās palīdzības apjoms pieauga par 6,9%. Lielākā daļa no šī pieauguma tika veltīta bēgļu izmitināšanai. Neskaitot finansējumu bēgļiem, OECD palīdzība reālās naudas izteiksmē pieauga par 1,7%, informēja organizācija.
"Rēķinot reālajā vērtībā, ņemot vērā inflāciju un straujo devalvāciju daudzās (..) valūtās pret dolāru pagājušajās gadā kopš 2000.gada, kad tika pieņemti [ANO] Tūkstošgades attīstības mērķi, [palīdzība] ir pieaugusi par 83%," norādīts OECD ziņojumā.
Ziņojumā ir informācija par 28 OECD valstīm, kuras ir attīstības palīdzības komitejā (DAC). Kopā OECD ir 34 valstis.
Tikai sešas valstis - Dānija, Lielbritānija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija un Zviedrija - izpilda ANO rekomendāciju atvēlēt starptautiskajai palīdzībai vismaz 0,7% no nacionālā ienākuma.
Vidēji DAC valstis pērn palīdzībai atvēlēja 0,3% no nacionālā ienākuma, kas ir tikpat cik 2014.gadā.