Kā paziņojusi organizācija Inter-LGBT, tā "pārtrauc visas attiecības ar valdību", iekams Olands neizskaidros savus izteikumus, kurus labākajā gadījumā "iespējams nodēvēt par neveiklu gājienu, bet ļaunākajā gadījumā - par nodevību". Homoseksuāļu kritiku izraisījuši Olanda izteikumi, ka pilsētu mēri varētu atteikties no viendzimuma pāru laulību reģistrēšanas.
Ja Francijas parlaments atbalstīs likumu, atļaujot viendzimuma pāriem stāties laulībā, mēriem būtu jāpakļaujas šim likumam, taču "varētu tikt paplašinātas viņu iespējas deleģēt pienākumu veikšanu saviem vietniekiem", sacīja Olands. Taču Francijas valdība trešdien uzsvēra, ka tā neatkāpjas no asas diskusijas izraisījušās ieceres legalizēt homoseksuāļu laulības. Vairāku pilsētu mēri jau paziņojuši, ka negrasās laulāt viendzimuma pārus.
Neskatoties uz katoļu baznīcas pretestību un citu sabiedrības grupu opozīciju, Francijas valdība 7.novembrī apstiprināja likumprojektu par viendzimuma laulību legalizāciju. Kā jau vēstīts, likumprojektā ir mainīta laulību definīcija, nosakot, ka laulības tiek noslēgtas "starp divām viena vai atšķirīga dzimuma personām". Likumprojektā formulēti arī nosacījumi, saskaņā ar kuriem viena dzimuma pāri varēs adoptēt bērnus, bet uz nelaulātiem viena dzimuma pāriem šīs tiesības uzreiz vēl netiks attiecinātas. Šo jautājumu un mākslīgās apaugļošanas pieejamību viena dzimuma pāriem plānots risināt sekundārajā likumdošanā nedaudz vēlāk.
Jāatgādina, ka Parīzes ielās svētdien izgāja desmitiem tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret valdības ieceri legalizēt geju laulības un atļaut viendzimuma pāriem adoptēt bērnus.