Ķīnā bloķēta piekļuve 23% mājaslapu no 215 starptautisko mediju organizācijām, kam ir savi žurnālisti Ķīnā, secinājusi organizācija, kas analizējusi situāciju kopā ar vietni GreatFire.org, kas seko līdzi cenzūrai internetā.
Bloķēts 31% ziņu organizāciju, kuri publicējas galvenokārt angļu valodā, kas ir plašākā runātā svešvaloda Ķīnā, teikts FCCC paziņojumā.
Ķīnā valdošā kompartija izveidojusi izvērstu cenzūras sistēmu - tā dēvēto Lielo Ķīnas ugunsmūri. Tā agresīvi bloķē vietnes, kā arī tīmekļa un televīzijas saturu un komentārus, kas skar jūtīgus tematus, piemēram, Ķīnas cilvēktiesību problēmas un pārmetumus valdībai. Sistēma bloķējusi arī sociālo tīklu Facebook un Twitter.
Ķīnā šodien noslēdzās ikgadējā Pasaules interneta konference, kas norisinājās jau sesto reizi. Pasākumu organizē Ķīna, popularizējot viedokli, ka valdībām jāspēj uzraudzīt interneta saturu savā valstī.
FCCC norādīja, ka Ķīnas cenzūra liedz ķīniešiem piekļuvi vērtīgiem informācijas avotiem par starptautiskiem jautājumiem un iekšpolitikas lietām. Bloķēto vietņu vidū ir tādu mediju mājaslapas kā BBC, Bloomberg, The Guardian, The New York Times, The Wall Street Journal, Washington Post un Yomiuri Shimbun.
Saskaņā ar oficiālajiem datiem Ķīnā akreditēti 536 ārvalstu žurnālisti, ziņoja FCCC.
ASV interneta gigants Google 2010.gadā slēdza savu meklētāju Ķīnā, atsakoties cenzēt meklēšanas rezultātu pēc Pekinas norādījumiem.
Latvijā dara to pašu
Irlielāmērāticams
sirpisunāmurs un liberālprostitūtas