Aizliegts "jebkāds apģērbs, kas apgrūtina personas identificēšanu", pamatojot to ar drošības apsvērumiem, paziņojis prezidenta birojs. Konkrēti netika minēti musulmaņu sievietēm tradicionālie apģērbi - burkas vai nikābi, bet pēc būtības šis aizliegums attiecas arī uz šiem apģērbiem. Musulmaņu kopienas pārstāvji lēmumu jau nosodījuši.
Šrilankā musulmaņi nav reliģiskā mažoritāte, taču viņu skaits tāpat ir vērā ņemams - no aptuveni 21 miljona iedzīvotāju apmēram 10% ir musulmaņi. Kaut ikdienā musulmaņu sievietes Šrilankā seju aizsedzošu apģērbu nēsā reti, musulmaņu kopiena aizliegumu uztver kā tiesību pārkāpumu.
"Tā ir muļķīgākā lieta, ko darīt. Pirms trim dienām mēs paši pieņēmām brīvprātīgu lēmumu šajā jautājumā. The All Ceylon Jamiyyathul Ulema (Šrilankas musulmaņu klēriķu organizācija) jau paziņoja visām musulmaņu sievietēm drošības nolūkos nenēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Ja viņas to tomēr grib darīt, viņām ieteikts nedoties ārā publiskās vietās," komentējis organizācijas viceprezidents Hilmijs Ahmeds, piebilstot: "Taču mēs nepacietīsim, ka varas iestādes jaucas mūsu reliģijā, to neapspriežot ar klēriķiem."
Pašlaik saistībā ar notikušo asinsizliešanu aizturēti jau 150 cilvēki, bet vēl desmitiem tiek meklēti. Drošības apsvērumu dēļ ielās ir bruņoti karavīri, kas apsargā kristiešu dievnamus, bet katoļu kopiena nolēma visā valstī pagaidām atcelt publiskus dievkalpojumus bailēs no atkārtotiem uzbrukumiem.
Ahmeds