Otago Universitātes pētījumā tika iesaistīti vairāk nekā 1000 cilvēki vecumā no 25 līdz 30 gadiem, un tā rezultāti liecina par redzamu saistību starp nostrādāto stundu skaitu un atkarību no alkohola.
"Indivīdiem, kuri strādā 50 vai vairāk stundas nedēļā, bija par 1,8 līdz 3,3 reizēm augstāki rādītāji attiecībā uz alkohola radītām un ar to saistītām problēmām nekā tiem indivīdiem, kuri nestrādāja," atzīmēja pētījuma vadītāja Šerija Giba.
Vīriešu un sieviešu vidū šie rādītāji bija līdzīgi.
Pētījuma vadītāja pieļāva, ka strādājošie patērē alkoholu vairāk, lai mazinātu darba radīto stresu. Arī sociāla kontaktēšanās ar darbabiedriem, iespējams, veicina alkohola lietošanu.
"Indivīdi, kuri strādā ilgāk, vairāk kontaktējas ar saviem darbabiedriem, un darbavietās, kur garas darba stundas ir ierasta parādība, valda daudz draudzīgāka atmosfēra, kas ietver sevī augstāku alkohola lietošanas līmeni," viņa pieļāva.
Pētījums tiks publicēts britu žurnālā "Addiction", un Giba uzskata, ka tas apliecinājis nepieciešamību pēc speciāli strādājošiem izveidotām programmām, kas vērstas pret alkohola lietošanu.