Sarunā bez Bana un Mogerīni piedalījies ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Kanādas, Turcijas un Polijas ārlietu ministri, kā arī Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone.
"Mēs vienojāmies pielikt visas pūles, lai nodrošinātu, ka atvērtie dialoga kanāli" var novest pie spriedzes deeskalācijas un kontaktgrupas izveidošanas Maskavas un Kijevas starpā, sacīja ministre.
"Ja tas nenotiek, arī ņemot vērā svētdien gaidāmo Krimas referendumu, mēs pirmdien Briselē [Eiropas Savienības] Ārlietu padomē spriedīsim par nenovēršamo reakciju," viņa piebilda.
Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.