Jāatgādina, ka kristiešu aktīvisti pareizticīgo garīdznieku vadībā piektdien izjauca Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi paredzēto homoseksuāļu tiesību aizstāvju mītiņu. Grupa pareizticīgo priesteru un tūkstošiem viņu atbalstītāju centās pārraut policijas kordonu un uzbrukt mītiņa dalībniekiem, kuri bailēs metās bēgt. Policija bija spiesta evakuēt geju tiesību aktīvistus policijas autobusos, kurus saniknotie protestētāji apmētāja akmeņiem, izsitot transportlīdzekļiem logus. Demonstranti arī draudēja nogalināt homoseksuāļu aktīvistus.
Saistībā ar notikušo sāktas arī vairākas krimināllietas, un izmeklēšana joprojām turpinās. Gruzijas premjerministrs Bidzina Ivanišvili, kurš iepriekš bija solījis, ka policija aizsargās homoseksuāļu mītiņa dalībniekus, pēc nekārtībām paziņojis, ka vardarbība netiks pieņemta, un solījis, ka pārkāpēji tiks sodīti saskaņā ar likumu.
Gruzijas homoseksuāļu tiesību aizstāvju organizācija Identity pirmdien atzina, ka pēdējās dienās kopš mītiņa strauji pasliktinājusies attieksme pret personām, kuras tiek uzskatītas par homoseksuālām.
Jau ziņots, ka dienu pirms paredzētās homoseksuāļu tiesību aktīvistu demonstrācijas Gruzijas pareizticīgās baznīcas patriarhs Ilija II aicināja varasiestādes aizliegt Tbilisi centrā paredzēto mītiņu, nodēvējot homoseksualitāti par "anomāliju un slimību". Lai izjauktu šo pasākumu, ultrakonservatīvajiem pareizticīgās baznīcas sekotājiem izdevās sapulcēt aptuveni 5000 cilvēku pūli. Simtiem cilvēku neizklīda arī pēc mītiņa izjaukšanas un sapulcējās pie bijušās Gruzijas parlamenta ēkas, skandējot homofobiskus saukļus. Viņus uzraudzīja policija.
Homoseksuāļu tiesību aizstāvju mītiņš tika organizēts, lai atzīmētu Starptautisko dienu pret homofobiju un transfobiju. Arī pirms gada līdzīgu homoseksuāļu mītiņu, kas bija pirmā šāda veida demonstrācija Gruzijā, vardarbīgi izjauca pareizticīgo priesteri un to atbalstītāji, kas skandēja dažādus aizvainojošus saukļus, uzbruka gājiena dalībniekiem, saplēsa plakātus. Pareizticīgajai baznīcai Gruzijā ir liela ietekme, un homoseksuālisms plašā sabiedrības daļā tiek uzskatīts par nepieņemamu. Publiska atbalsta paušana gejiem un lesbietēm ir reta parādība.