Prāva, kurā piespriesti cietumsodi par dažādiem noziegumiem, tai skaitā slepkavībām, ieroču tirdzniecību un saistību ar terorismu, ir vēsturiska lielā notiesāto skaita dēļ.
Lietā arī tika apstiprināts, ka ir notikušas slepenas sarunas starp noziedzīgiem grupējumiem un politiķiem par atbalstu 2014.gada vēlēšanās. Pierādījumi par šādām sarunām tika iesniegti tiesai videoierakstu, fotogrāfiju un pārtvertu telefonsarunu atšifrējumu veidā.
Tiesnesis Godofredo Salasars savā spriedumā kritizēja prokurorus par apsūdzību neizvirzīšanu šiem politiķiem, kuri ir gan no kreisās partijas Farabundo Marti Nacionālās atbrīvošanas fronte (FMLN), gan no konservatīvās Republikāņu nacionālistu alianses (ARENA).
Ierakstos figurē tādi politiķi kā bijušais Likumdošanas sapulces priekšsēdētājs Normans Kihano, valsts galvaspilsētas Sansalvadoras mērs Ernesto Muishonts no ARENA, kā arī bijušais iekšlietu ministrs no FMLN.
Kihano ir noliedzis šādus apgalvojumus un paziņojis, ka viņš nekad nav ticies ar gangsteriem, lai kaut ko vispār apspriestu. Muishonts intervijā vietējai televīzijai atzina, ka ir ticies ar bandas locekļiem, lai lūgtu tiem atļaut viņa partijas piekritējiem balsot.
Salvadoras prezidents Najibs Bukele, kurš 1.jūnijā stājās amatā, ir licis jaunajam Nacionālās policijas priekšniekam vērsties pret bandām, ņemot vērā uzbrukumu drošības spēkiem aktivizēšanos.
Tiek lēsts, ka Salvadoras noziedzīgajos grupējumos ir vairāk nekā 65 000 cilvēku - gan pieaugušie, gan pusaudži. Šie grupējumi ir iesaistīti narkotiku tirdzniecībā, izspiešanā un organizētajā noziedzībā, un tiek vainoti lielākajā daļā no vardarbības šajā valstī.