Jāatgādina, ka ES līderu samitā piektdien tika panākta vienošanās lēmumu par bloka kandidātvalsts statusa piešķiršanu Serbijai atlikt līdz martam, vienlaikus mudinot Belgradu uzlabot attiecības ar Prištinu.
Lai gan Kosova 2008.gada februārī vienpusējā kārtā pasludināja savu neatkarību, Serbija to joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu. Šobrīd Kosovas neatkarību jau atzinušas 76 valstis, tostarp ASV un vairums ES dalībvalstu.
Serbijas premjerministra vietnieks arīdzan pārmet starptautiskajai sabiedrībai, ka tā nav piepildījusi serbu cerības pēc Slobodana Miloševiča gāšanas no varas 2000.gadā.
"Neviens toreiz neminēja Kosovas neatkarību un tagad, pēc 11 gadiem, mēs pat nevaram iegūt kandidātvalsts" statusu, kritiski noskaņots ir Dačičs. "Tas nav nedz godīgi, nedz reālistiski, ka Serbija neiegūs kandidātvalsts statusu, neraugoties uz paveikto."
Dačičs pieļauj, ka Serbijas attiecības ar Kosovu tiek ES izmantotas kā attaisnojums, lai piesegtu ES iekšienē aizvien pieaugošo pretestību pret bloka paplašināšanās procesu. "Ja Eiropas Savienība nevēlas paplašināties, viņiem tā arī vajadzētu pateikt," uzsvēra Dačičs.