Ievadrakstā Vjetnamas laikrakstā Nhan Dan, kas pieskaņots viņa vizītei, Sjinorāda, ka "tirdzniecības karos nav uzvarētāju un protekcionisms nenes risinājumus". Viņš aicina arī darīt visu, lai saglabātu daudzpusējo tirdzniecības sistēmu, globālo ražošanu un piegādes ķēdes, atklātu un uz sadarbību vērstu starptautisko vidi. Sji arī pauž viedokli, ka pieaugošā unilaterālisma un protekcionisma laikmetā Ķīnas ekonomika joprojām paliek "nozīmīgs pasaules ekonomikas virzītājspēks".
Al Jazeera atzīmē, ka piecu dienu vizītes laikā Sji apmeklēs arī Malaiziju un Kambodžu. "Ar šo braucienu Pekina mēģina sevi parādīt kā uzticamu partneri reģionā laikā, kad neskaidrību rada ASV prezidenta D. Trampa šurpu turpu paziņojumi par tarifiem," raksta Al Jazeera.
D. Tramps izsludināja 145% tarifus Ķīnas precēm un 24–49% tarifus Vjetnamas, Malaizijas un Kambodžas precēm. Paaugstinātie tarifi gan pēc tam tika atcelti uz 90 dienām (izņemot Ķīnu).
BBC gan atzīmē, ka Āzijas valstis, izņemot Ķīnu, nav izsludinājušas atbildes tarifus ASV precēm, izskatot vēlmi tirdzniecības strīdus risināt sarunu ceļā. Tāpēc, visticamāk, tās uzvedīsies "uzmanīgi" sarunās ar Ķīnu, lai izvairītos no jauniem D. Trampa administrācijas soļiem.
Vjetnama ir lielākā Ķīnas preču pircēja Dienvidaustrumāzijas reģionā. Pērn no Ķīnas Vjetnamā ievestas preces 144 miljardu ASV dolāru vērtībā. Associated Press vēsta, ka Vjetnama pēdējos gados centusies sabalansēt tās attiecības ar Ķīnu un ASV. 2023. gadā Vjetnamā vizītē bija ieradies gan ASV prezidents Džo Baidens, gan Ķīnas prezidents Sji. Vjetnama tikusi uzskatīta par ieguvēju, diversificējot piegādes ķēdes, lai tās nebūtu atkarīgas tikai no Ķīnas. Taču tagad izskan viedoklis, ka ASV daudzi uzskata Vjetnamu par "aizmugures durvīm" Ķīnā ražoto preču ieplūšanai