Afganistānas galvaspilsētā ir bijis salīdzinoši mierīgi kopš prezidenta vēlēšanām 14.jūnijā, tomēr uz ielām notikušas demonstrācijas saistībā ar vairāku politiķu aizturēšanu sakarā ar aizdomām par krāpšanos vēlēšanās.
"Šā rīta pašnāvnieka uzbrukumā Afganistānas armijas gaisa spēku autobusam Kabulas rietumos astoņi armijnieki ir gājuši bojā un 13 ievainoti," paziņoja Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis ģenerālis Zahirs Azimi. "Ievainotie tikuši aizvesti uz slimnīcu."
Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis Sediks Sediki informēja, ka uzbrukums noticis laikā, kad autobuss vedis armijas personālu uz darbu. Sprādzienā ievainoti arī pieci civiliedzīvotāji.
Talibi savā Twitter kontā uzņēmušies atbildību par sprādzienu, piebilstot, ka pašnāvnieks piegājis pie autobusa un tad uzspridzinājis savu sprāgstvielām piepildīto vesti.
Talibu pārstāvis sakariem ar presi Zabihulla Mudžahids paziņoja, ka uzbrukumā autobusam ir gājuši bojā vismaz 25 cilvēki, bet vēsturiski pierādījies, ka nemiernieki pārspīlē uzbrukumu laikā nodarīto postījumu.
Vēlēšanu dienā visā valstī pieauga vardarbība, bet Kabulā nav bijuši lieli uzbrukumi kopš 7.jūnija, kad 12 cilvēki tika nogalināti pašnāvnieka uzbrukumā prezidenta kandidātam Abdullam Abdullam, kurš uzbrukumā necieta.
NATO 50 000 karavīru lielie kaujas spēki Afganistānu pametīs decembrī, taču apmēram 10 000 ASV karavīri paliks valstī arī nākošajā gadā, ja jaunais prezidents parakstīs drošības līgumu ar Vašingtonu.
Pagājušo nedēļu laikā notikušas saspringtas cīņas dienvidu Helmandas provincē. Afganistānas armija un policija izvērsa pretuzbrukumu pēc apmēram 800 talibu kaujinieki uzbrukuma stratēģiski svarīgajam Sanginas rajonam.
Sanginas rajons, kas ir Afganistānas ienesīgās opija tirdzniecības centrs, gadiem ir bijis asiņainu kauju lauks talibu un ASV vadīto NATO spēku cīņu laikā. NATO spēki pameta rajonu maijā.
Tā kā NATO kaujas misijas lēnām mazinās, tuvākie mēneši būs pārbaudes laiks NATO apmācītajiem afgāņu valdības spēkiem.
Pēc prezidenta vēlēšanām pieaugušas bažas par Afganistānas situācijas stabilitāti. Pastāv aizdomas par liela apmēra krāpšanu vēlēšanās, un ANO ir brīdinājusi, ka pastāv "straujas nestabilitātes iestāšanās" draudi.