„Par spīti šovam, kura mērķis bija demonstrēt saskaņu (starp premjeru un prezidentu), analītiķi ir vienisprātis, ka notikušais (D. Medvedeva atteikšanās no otrā termiņa) bija Putina lēmums,” atzīmē laikraksts. Jebkurā gadījumā, Putina atgriešanas, visticamāk, nozīmēs autoritārismu (iekšpolitikā) un nestabilitātes gadus Kremļa un Rietumu attiecībās, raksta izdevums.
„Ņemot vēra izmaiņas konstitūcijā, kas palielina termiņu, uz kādu tiek ievēlēts prezidents, Putina vara, visticamāk, pieaugs,” konstatē The Wall Street Journal.
Pārvietojot D. Medvedevu uz premjera amatu, V. Putins, pēc analītiķu domām, iespējams, padara viņu par kritikas objektu, jo valstī nāksies īstenot virkni nepopulāru un sāpīgu ekonomisko pasākumu, uzskata izdevums.
Laikraksts arī atzīmē, ka pārmaiņas Krievijas politiskajā dzīvē, iespējams, nozīmē arī regresu ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas attiecībās ar Maskavu: Savienoto Valstu Baltais nams rūpīgi veidoja savas attiecības ar D. Medevedevu, veltot viņam daudz vairāk uzmanības, nekā V. Putinam. Baltajā namā tomēr nesteidzas dramatizēt situāciju: „Cilvēki var teikt, ka attiecību „pārstartēšana” ir beigusies līdz ar Putina atgriešanos, – laikrakstam paziņojis kāds avots B. Obamas administrācijā. – Taču patiesībā viņš vienmēr ir bijis tur (Krievijas varas centrā).”