"Ir neiedomājami pieņemt, ka valdība masveidīgi bombardē veselas pilsētas. Kas to dara, tas zaudē jebkādu leģitimitāti," paziņoja Tunisijas valdības preses sekretārs un izglītības ministrs Tajebs Bakušs, runājot par Kadafi spēku veikto ofensīvu pret nemiernieku ieņemtajām pilsētām.
Tunisija tagad ir labvēlīgi noskaņota pret sarunām ar Pagaidu pārejas nacionālo padomi. "Ja notiks sarunas starp [Tunisijas] valdību un Pagaidu pārejas nacionālo padomi, Tunisija ir labvēlīgi noskaņota pret šīs padomes atzīšanu," sacīja Bakušs. Viņš tomēr piebilda, ka Pagaidu pārejas nacionālā padome vēl nav lūgusi Tunisiju to atzīt.
"Tunisija sākumā ievēroja stingru neitralitāti, ņemot vērā kaimiņattiecības un pieaugošo bēgļu skaitu, kas ierodas Tunisijā" no Lībijas, sacīja Bakušs.
Tomēr Kadafi "darīja visu, lai paustu neapmierinātību ar Tunisijas revolūciju un to noraidītu", piebilda Bakušs. "Viņš [Kadafi] iejaucās Tunisijas lietās, aicinot tunisiešus paturēt [amatā gāzto prezidentu Zinelabidīnu] ben Ali. Tunisijas valdībai un tautai radās ļoti slikts iespaids par to," sacīja Tunisijas valdības preses sekretārs.
Viņš raksturoja kā nepieņemamus arī vairākus gadījumus, kad Kadafi spēku raidīti šāviņi un raķetes nokrita Tunisijas teritorijā.
Lībijas nemiernieki cīnās pret Kadafi lojālajiem spēkiem, kopš 17.februārī sākās sacelšanās, kuras rezultātā valsts faktiski ir sadalīta divās daļās un nemiernieki kontrolē galvenokārt Lībijas austrumdaļu.
Nemiernieku izveidoto Pagaidu pārejas nacionālo padomi ir atzinuši Apvienotie Arābu Emirāti, ASV, Austrālija, Francija, Gambija, Itālija, Jordānija, Katara, Lielbritānija, Malta, Senegāla, Spānija un Vācija. Kanādas ārlietu ministrs Džons Bērds otrdien paziņoja, ka to atzīs arī Kanāda.