Traģiskais ugunsgrēks izcēlies sestdienas vakarā.
Ugunsnelaimes cēlonis pagaidām vēl nav noskaidrots, taču zināms, ka ugunsgrēks izcēlās deviņstāvu ēkas pirmajā stāvā un ātri vien izpletās pārējā ēkā.
Daļa bojāgājušo dzīvību zaudēja, izlecot no ēkas augšējo stāvu logiem.
Lai pakļautu liesmas kontrolei, ugunsdzēsējiem bija nepieciešamas vairākas stundas.
Apģērbu rūpnīca, kuru piemeklēja postošā ugunsnelaime, atrodas aptuveni 30 kilometrus uz ziemeļiem no Dakas. Tajā tika ražoti apģērbi vairākiem starptautiskajiem zīmoliem, tostarp nīderlandiešu veikalu ķēdei C&A.
Kā pastāstīja izdzīvojušie, panikā kritušie rūpnīcas darbinieki, galvenokārt sievietes, izmisīgi centušies izkļūt no rūpnīcas.
"Rūpnīcā bija iesprostoti vairāk nekā 1000 strādnieki," žurnālistiem slimnīcā pastāstīja viena no rūpnīcas strādniecēm. "Es izlēcu no ceturtā stāva loga un nokritu uz kādas trīsstāvu ēkas jumta. Vairāki cilvēki izlēca pa logu un gāja bojā."
2010.gadā ugunsgrēkā citā apģērbu rūpnīcā Bangladešā dzīvību zaudēja vismaz 25 cilvēki.
Pateicoties lētajam darbaspēkam, Bangladeša kļuvusi par globālo apģērbu rūpniecības centru. Daudzi iecienīti zīmoli apģērbus Rietumu tirgum ražo tieši Bangladešā, taču darba apstākļi šajās rūpnīcās strādājošajiem vairumā gadījumu ne tuvu nav spīdoši, un drošības noteikumi nereti tiek pārkāpti.
Kopumā Bangladešā ir aptuveni 4500 apģērbu rūpnīcu, kurās nodarbināti vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Pēc Amsterdamā bāzētās organizācijas Clean Clothes Campaign datiem, kopš 2006.gada rūpnīcu ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši vismaz 500 apģērbu rūpniecībā strādājošie Bangladešas iedzīvotāji.
Apģērbu rūpniecība veido aptuveni 80% no Bangladešas ikgadējā eksporta preču apjoma.