Vācijas uzņēmumiem vajadzētu būt piesardzīgiem, piemēram, lietojot grāmatvedības programmatūras, ko pieprasa Ķīnas valdība, jo pastāv risks, ka šīs programmatūras var dot Ķīnas iestādēm piekļuvi uzņēmuma iekšējai informācijai, norādīja Vācijas Federālā konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) viceprezidents Sinans Selens.
"Mēs arvien biežāk redzam mēģinājumus ietekmēt politiku, uzņēmējdarbību un zinātni ne tikai ar nelikumīgiem līdzekļiem, bet arī ar klasiskās spiegošanas palīdzību," sacīja Selens. Viņš apmeklēja pasākumu par Ķīnas radītajiem riskiem, ko organizēja BfV un Alianse par drošību uzņēmējdarbībā (ASW).
Selens brīdināja, ka biznesa līderiem ir pēdējais laiks kļūt reālistiskākiem. Kur Vācijas uzņēmumu vadītāji bijuši pārāk naivi un optimistiski, tur uzņēmumi ir praktiski izjukuši, viņš piebilda.
Lai nodrošinātos pret šo risku un Ķīnas ļaunatūrām, Vācijas uzņēmumi tagad parasti dod darbiniekiem Ķīnā "tukšas" ierīces, kas darbojas ārpus uzņēmumu globālajiem tīkliem.
ASW pārstāvis piebilda, ka uzņēmējiem, kas ceļo, būtu jāzina, ka konfidenciāli dokumenti seifā Ķīnā var nebūt drošībā.
Vācijas drošības dienesti pirms pāris dienām aizturēja četras personas, kas tiek turētas aizdomās par spiegošanu Ķīnas labā. Starp aizturētajiem ir arī Eiropas Parlamenta (AP) deputāta no labējās eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai"(AfD) palīgs.