"Pilsēta funkcionē. Maidans ir teritorijā uz galvenās ielas aptuveni kilometra garumā. Pastaigājoties pa Maidanu nav pilnīgi nekādu draudu sajūtu. Cilvēki tur ir organizēti, kafejnīcas un veikali, kas ir tajā teritorijā – strādā, izpārdošanas ir pilnā sparā. Tur nav nekādas apdraudētības sajūtas," piektdien Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmā sacīja Daudze.
Viņa norādīja, ka medijos redzamie kadri neatspoguļo situāciju visā Kijevā. "Ja kādam gribas aizbraukt uz Kijevu – brauciet! Es pieņemu, ka jūs neviens neapdraudēs. Neapšaubāmi, jābūt piesardzīgiem, neskriet tur, kur kaut kas sprāgst, ja tas tā notiek," viņa teica.
Latvijas vēstniecība atrodoties netālu no Ukrainas parlamenta, valdības nama un vietas, kur notiek protesta akcijas. "Mēs jūtam to tuvumu, bet ne fiziski. Maidans manā uztverē ir ukraiņu pilsoniskās sabiedrības brieduma pakāpes demonstrējums. Tās izpausmes ir pārgājušas robežas, kuras demokrātiskā sabiedrībā mēs uztveram kā pieļaujamas. To mēs redzējām pirms pāris nedēļām, bet principā, es uzskatu, ka lielākā daļa cilvēku Ukrainā ir eiropeiski orientēti un viņos izsauc milzīgu neizpratni varas attieksme pret saviem solījumiem parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību," sacīja vēstniece.
Uzticības krīze, kas pašlaik ir vērojama ikdienā, protams, esot jārisina. Varas maiņu un ierobežojošo likumu atcelšanu vēstniece vērtēja pozitīvi, piebilstot, ka tas panākts galvenokārt nevis demokrātiskās pasaules, bet savas sabiedrības spiediena rezultātā.