ASV valdībai tas ticis apsolīts 2007. gadā, kad ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns kādā runā publiski Taivānu nodēvējis par Ķīnas sastāvdaļu, lasāms ASV ANO delegācijas nosūtītā diplomātiskajā telegrammā.
"Bans sacīja, ka ir sapratis - pēdējos publiskajos komentāros viņš aizgājis par tālu, un apstiprināja, ka ANO turpmāk vairs nelietos frāzi - "Taivāna ir Ķīnas sastāvdaļa"," teikts telegrammā.
Runa, šķiet, ir par kādu iepriekšējā mēneša epizodi, kad Bans šādu frāzi bija izteicis, atbildot žurnālista jautājumu par Taivānas centieniem kļūt par ANO dalībvalsti.
Kanāda un Japāna arī saņēmušas līdzīgas garantijas, ka frāze, kas ir standarta terminoloģija Ķīnā, vairs netiks lietota, teikts telegrammā.
Līdz 1971. gadam Ķīnas vietu ANO ieņēma Taivāna, nevis komunistiskā Ķīna.
1949. gadā, kad Ķīnas Republikas valdība zaudēja komunistiem pilsoņkarā un aizbēga uz Taivānas salu, de facto radās divas ķīniešu valstis.
Komunistiskā Ķīna nosauca sevi par Ķīnas Tautas Republiku, bet ķīniešu nacionālistu valdība Taivānā turpināja dēvēt sevi par Ķīnas Republiku.
Latvijai deviņdesmito gadu sākumā jau bija diezgan ciešas attiecības ar Taivānu un Rīgā bija atklāts arī Taivānas ģenerālkonsulāts. Tomēr pēc Pekinas asās reakcijas Latvijas valdība izlēma, ka valstij stratēģiski svarīgākas ir labas attiecības ar komunistisko Ķīnu, tāpēc Taivānai tika lūgts slēgt ģenerālkonsulātu, un pašlaik šīs valsts intereses Latvijā pārstāv Taibei misija.
Attiecības abu ķīniešu valstu starpā ir manāmi uzlabojušās, kopš pie varas Taivānā 2008. gadā nāca Pekinai simpatizējošā Gomindana partija.