Ministrs esot padzīts saistībā ar apsūdzībām valsts slepenpolicijas vadībai par korupciju, varas ļaunprātīgu izmantošanu un cilvēktiesību pārkāpumiem. Šīs ziņas apstiprinājis Dienvidkorejas Apvienošanas ministrijas pārstāvis. Esot prognozējams, ka Ziemeļkorejā turpināšoties augstu amatpersonu atlaišanas saistībā ar Ziemeļkorejas Strādnieku partijas organizēto izmeklēšanu Valsts drošības ministrijā.
"Amatpersonu atlaišanas iespējamība saistāma ar nepārtrauktiem varas nostiprināšanas centieniem," paudis Dienvidkorejas ministrijas pārstāvis.
Ziemeļkorejā izrēķināšanās ar augstām amatpersonām ir regulāra prakse. Piemēram, pērn vicepremjers izglītības jautājumos tika atlaists, jo publiskā pasākumā neievēroja amatpersonas cienīgu stāju.
Reuters gan arī norāda, ka ir grūti gūt došu apliecinājumu par augstāko amatpersonu darbībām un viņu iespējamo sūro likteni Ziemeļkorejā, kas pēdējā laikā bieži demonstrējusi savus muskuļus pret Rietumiem, organizējot tālas darbības raķešu testus un kodolizmēģinājumus, spītējot Apvienoto nāciju organizācijas Drošības padomes rezolūcijām un sankcijām.
Iepriekš izrādījies, ka dažādas ziņas par "tīrīšanām" Ziemeļkorejas varas gaiteņos tomēr bijušas nepatiesas. Tiesa, pati Ziemeļkoreja apstiprināja, ka 2012. gadā nāvessods izpildīts Kima Čen Una tēvocim, kurš bija otra augstākā valsts amatpersona un esot noziedzies, kaitējot valsts ekonomikai un pretojoties valdošās partijas politikai.
Kim