CSU, kas ietilpst arī Merkeles vadītajā valdībā, līderi ir atklāti kritizējuši migrantiem un patvēruma meklētājiem pretimnākošo kancleres politiku, lai nepieļautu galēji labējo populistu partijas Alternatīva Vācijai (AfD) popularitātes pieaugumu. Taču valdošo politiķu arvien naidīgākā retorika pret imigrantiem atbaida CSU liberālāk noskaņotos atbalstītājus.
Nemainījās līdzi laikam
Piecus mēnešus pēc Otrā pasaules kara beigām dibinātā CSU pēdējos 70 gadus ir nomācoši dominējusi Bavārijas politikā. Pateicoties CSU, Bavārija no nabadzīgākās Vācijas federālās zemes ir kļuvusi par turīgāko. Federālajā līmenī CSU startē kopā ar CDU, tāpēc tās biedri ir pārstāvēti Merkeles valdībā.
Kopš 1958. gada konservatīvā partija vēlēšanās nav saņēmusi mazāk par 40% balsu, kas ar dažiem izņēmumiem garantēja absolūto vairākumu Landtāgā. 2008. gada vēlēšanās iegūtie 43% balsu CSU iekšienē tika uztverti kā pamatīga izgāšanās.
Sagaidāms, ka pēc svētdien notiekošā balsojuma desmit gadu senie vēlēšanu rezultāti vairs nešķitīs traģēdija. Jaunākās vēlētāju aptaujas rāda, ka par CSU gatavojas balsot tikai aptuveni 33% bavāriešu, ceturtdien vēstīja ziņu vietne Spiegel Online. Tas būtu par 15% mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2013. gadā. Izdevums Der Spiegel šādu CSU iespējamo vēlēšanu rezultātu salīdzina ar Bavārijas lepnuma – futbola kluba Minhenes Bayern – izkrišanu no augstākās līgas. Tik dramatiskam atbalsta kritumam ir vairāki iemesli.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 12. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
VK
skats no malas