"Tās ir divpusējas attiecības uz līguma pamata. [Bulgārijas valsts gāzes tranzīta kompānija] "Bulgartransgaz" tās stingri ievēros un nepieļaus dabasgāzes tranzītu, ja par pakalpojumu netiks samaksāts," sacīja ministrs.
Maļinovs atzina, ka Krievijas uzņēmumam "Gazprom Export", kas rezervējis piegāžu jaudu pa cauruļvada "Turkish Stream" pagarinājumu caur Bulgāriju un veicis maksājumus ar "Gazprombank" starpniecību, būs jāatrod risinājums, ja tas vēlas turpināt saņemt pakalpojumu.
Bulgārija joprojām gaida "Gazprom Export" priekšlikumu par to, kā tiks veikti maksājumi, sacīja Maļinovs.
"Vēl ir laiks, un pašlaik visi maksājumi, kas bija jāveic, ir veikti," paskaidroja Maļinovs.
Viņš gan nenorādīja iespējamo finansiālo ietekmi uz Bulgāriju un "Bulgartransgaz", ja gāzes tranzīts tiks apturēts. "Gazprom" ir rezervējis gandrīz visu piegādes jaudu pa "Balkan Stream" cauruļvadu līdz 2039.gadam. Cauruļvads stiepjas caur Turciju, Bulgāriju un Serbiju uz Ungāriju.
ASV 21.novembrī paziņoja par sankciju piemērošanu "Gazprombank" un tās meitasuzņēmumiem, apdraudot Krievijas gāzes tranzītu caur Bulgāriju. Šī ir banka, ar kuru sadarbojas gandrīz visi valsts un privātie uzņēmumi, kas piegādā vai tranzītā transportē Krievijas dabasgāzi.
Bulgārija neizmanto pa "Balkan Stream" transportēto gāzi, bet no gāzes tranzīta nopelna vairāk nekā 150 miljonus eiro gadā. Krievijas gāzes tranzīta pārtraukšana būtu smags trieciens ziemas sezonā Serbijai, Ungārijai un, mazākā mērā, arī Austrijai.
Tikmēr enerģētikas eksperts un bijušais Bulgārijas vēstnieks Maskavā Ilijans Vasiļjevs intervijā "Euractiv" sacīja, ka Bulgārija, visticamāk, nepārtrauks Krievijas gāzes tranzītu.
"Iemesls ir tāds, ka mēs runājam par piegādēm, kuras ir grūti aizvietojamas un kuras ir ļoti svarīgas tādām valstīm kā Serbijai un Ungārijai," norādīja Vasiļjevs. Viņš domā, ka visticamākais iznākums būs pagaidu atbrīvojums no ASV sankcijām.