Erdogans uzreiz pēc 2016. gadā notikušā apvērsuma mēģinājuma apslāpēšanas izvērsa valsts mēroga "tīrīšanas kampaņu". Šo gadu laikā aizturēti 77 tūkstoši cilvēku, bet vēl 130 tūkstoši zaudēja darbu - gan policisti, gan akadēmiķi, ierēdņi un tieslietu sistēmas darbinieki. Turcijas varasiestādes masveida kampaņu raksturo kā "valsts institūciju attīrīšanu no gileniešu mēģinājumiem radīt "paralēlo valsti"".
Otrdien izziņotā operācija un izdotie 1112 aresta orderi ir viena no lielākajām šāda veida kampaņām pēdējā laikā. Par to paziņoja Turcijas kontrolētā ziņu aģentūra Anadolu. "Priekšā ir liela operācija. Mēs Gilena atbalstītājus piebeigsim," solīja Turcijas iekšlietu ministrs Sūlejmans Sojlu.
Kopš puča mēģinājuma daudzi privātuzņēmumi vai nu slēgti vai de facto nonākuši valsts kontrolē, bet mediji pārsvarā cieši seko Turcijas valdības vadlīnijām un dienaskārtībai.
Gilens savu iesaisti 2016. gadā jūlijā notikušā puča mēģinājumā noliedzis, bet Vašingtona pretojas Ankaras nemitīgajiem pieprasījumiem izdot Gilenu.
Kritiķi savukārt norāda, ka Turcijas prezidents Erdogans valstī noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtas stāvokli izmanto, lai ērti apklusinātu opozīciju un konsolidētu varu savās rokās.
Ņemcovs
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis