Eiropas diplomāti aktīvi centušies mazināt starptautisko saspīlējumu saistībā ar abām valstīm.
Sarunās Briselē piektdien piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, kura vadītā alianse ir apturējusi apmācību misiju Irākā un uz laiku izvedusi daļu karavīru.
Gaidāms, ka ziņojumu ES dalībvalstu ārlietu ministriem sniegs arī Apvienoto Nāciju organizācijas ģenerālsekretāra īpašais pārstāvis Lībijā Gasans Salame.
Savukārt Eiropadomes prezidents Šarls Mišels sestdien dosies uz Stambulu un Kairu, lai runātu par Lībijas krīzi, bet Vācijas kanclere Angela Merkele Maskavā tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
ES dalībvalstis arī cenšas saglābt 2015.gadā noslēgto kodolvienošanos ar Irānu, kas, kā uzstāj Eiropa, ir nepieciešama miera saglabāšanai.
Tāpat Eiropas diplomāti vēlas iegrožot ārvalstu iejaukšanos Lībijā, kur pilsoņu karš turpinās kopš 2011.gada, kad tika gāzts diktators Muammars Kadafi.
Turcija atbalsta starptautiski atzīto premjerministra Fajeza as Sarradža valdību, kas par varu valstī cīnās ar maršala Halifas Haftara Lībijas Nacionālo armiju, kuru atbalsta Krievija, Ēģipte un Apvienotie Arābu Emirāti.
Krievija un Turcija mudina izsludināt pamieru, bet Haftars ir solījis turpināt cīņu.