Valdības runasvīrs Stelijs Pecis par to informēja dažas stundas pēc tam, kad protestētāji Lesbas un Hijas salā bloķēja ceļus, lai apturētu tehnikas nogādāšanu centru būvēšanas vietās, un iesaistījās sadursmēs ar policistiem, kuri salās nogādāti, lai nodrošinātu netraucētu centru celtniecības gaitu.
Iekļuves punkti
Grieķija ir kļuvusi par migrantu un bēgļu galveno iekļuves punktu Eiropas Savienībā. Lielākā daļa tur ieradušos migrantu ir ieceļojuši no Turcijas teritorijas, jo Grieķijai piederošās salas Egejas jūrā atrodas salīdzinoši tuvu Turcijas piekrastei.
Pērn Grieķijas salās ieradās gandrīz 60 tūkstoši migrantu, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2018. gadā, atsaucoties uz ANO Bēgļu aģentūras datiem, vēsta Associated Press.
Jau pērn palīdzības, bēgļu atbalsta un cilvēktiesību organizācijas asi kritizēja apstākļus, kādos salās jāuzturas migrantiem. The Guardian decembrī ziņoja, ka piecās Grieķijas salās – Lesbā, Hijā, Kosā, Samā un Lerā – pārapdzīvotās nometnēs, kas paredzētas 5400 cilvēkiem, uzturas ap 40 tūkstošiem vīriešu, sieviešu un bērnu.
Kopā Grieķijā uzturējās ap 90 tūkstošiem migrantu, kas ir vairāk nekā patvēruma lūdzēju Itālijā, Spānijā, Maltā un Kiprā kopā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 26. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
jautājums
polītologs
Pat ar 300 Spartiešiem