Pirms gada Abramovičs enerģiski izvērsa aktivitātes, cenšoties apturēt karu Ukrainā, glābt savu reputāciju Rietumos un 15 miljardus dolāru vērtos īpašumus.
Rietumu politiķi cerēja, ka Abramovičam izdosies sagatavot augsni saturīgām sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ņemot vērā oligarha un Kremļa saimnieka ciešos sakarus.
Tā kā karam gals joprojām nav redzams, Ukrainas, ASV un Eiropas amatpersonas atzīst, ka vairs necer, ka Abramovičam varētu būt svarīga loma kā dialoga starpniekam.
Pēc miera sarunu izgāšanās, kuras Abramovičs palīdzēja organizēt aprīlī, oligarhs centies sekmēt konkrētākas vienošanās, arī par gūstekņu apmaiņu, labības izvešanu no Ukrainas un amonjaka - no Krievijas.
ASV amatpersonas atzinušas, ka izturas pret Abramoviču arvien piesardzīgāk. Tās pagaidām atturas no tā, lai sekotu Lielbritānijas, Kanādas un Eiropas paraugam un noteiktu viņam sankcijas, uz ko uzstāj Ukraina.
Kijiva nesen iekļāva Abramoviču savu sankciju sarakstā, bet sankciju ieviešana apturēta līdz brīdim, kad būs atgriezušies gūstekņi.
Krievijas un Ukrainas diskusijās "viņš var spēlēt zināmu lomu, ja ir vajadzība iejaukties kaut kādos jautājums", sacīja Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks.
"Bet tā nav starpnieka loma, kas viņam bija pirmajos sarunu procesa raundos," viņš piebilda.
"Kad kāds ir zaudējis savu efektivitāti, pienācis laiks noteikt viņam sankcijas," sacīja bijušais ASV diplomāts Džims Vaserstroms. "Tā nav bezmaksas caurlaide uz visu mūžu."