OLAF trešdien bija paziņojis, ka Lielbritānija ignorējusi lielu daudzumu viltotu rēķinu un muitas deklarāciju par valstī ievestām Ķīnas precēm, galvenokārt tekstilizstrādājumiem un apaviem, kā rezultātā ES muitas nodevās zaudējusi 1,987 miljardus eiro.
OLAF izmeklēšanā esot noskaidrots, ka laikā no 2013.gada līdz 2016.gadam krāpnieki izvairījušies no muitas nodevu maksāšanas, izmantojot viltotus rēķinus un nepareizas muitas vērtības deklarācijas Lielbritānijā ievestajām precēm.
"Neskatoties uz atkārtotiem centieniem un pretēji vairāku citu dalībvalstu spertajiem soļiem, cīnoties pret šiem krāpniekiem," šī krāpniecība Lielbritānijā tikai pastiprinājusies, norādīja OLAF.
Lielbritānijas muitas dienests HMRC noraidīja šīs apsūdzības.
"HMRC ir guvis ļoti labus panākumus, vēršoties pret visu veidu krāpniecību un noteikumu pārkāpšanu," sacīja dienesta preses sekretārs.
HMRC paziņoja, ka OLAF minētie skaitļi ir tikai novērtējumi, kas tiks apstrīdēti.
OLAF paziņoja, ka ir "pēdējos gados atkārtoti pievērsusi HMRC uzmanību šīs parādības mērogam un notiekošajiem ieņēmumu zudumiem".
"Kā OLAF zināms, Lielbritānijas varas iestādes nav ieviesušas riska profilus, un to veiktie pasākumi nav ierobežojuši šo tirdzniecību. Līdz šim laikam tās nav uzsākušas nevienu kriminālizmeklēšanu attiecībā uz šo krāpniecību," teikts OLAF paziņojumā.
Birojs arī informēja, ka krāpniecība citās Eiropas valstīs, tostarp Francijā, Itālijā, Spānijā un Vācijā, radījusi zaudējumus 3,2 miljardu eiro apmērā nesamaksātā pievienotās vērtības nodoklī.
Pēc OLAF izmeklēšanas Eiropas Komisijai ir jālemj, vai veikt pasākumus un kompensēt šos zaudējumus ES budžetā.
Prasība Lielbritānijai izvirzīta laikā, kad tā gatavojas oficiāli sākt izstāšanos no ES, turklāt asi strīdi jau raisījušies par Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, kas tiek lēsts 60 miljardu eiro apmērā.