Civilās kodolenerģijas stratēģijā paredzēta iespēja būvēt jaunu spēkstaciju, atvēlēt 300 miljonu sterliņu mārciņu (345 miljonu eiro) investīcijas modernas urāna degvielas ražošanai un ieviest lietpratīgāku regulējumu.
Šie pasākumi kopumā līdz 2050.gadam četrkāršotu Lielbritānijas kodolenerģijas jaudu līdz 24 gigavatiem, kas ir pietiekami, lai nodrošinātu ceturtdaļu no valsī nepieciešamās elektroenerģijas.
"Kodolenerģija ir ideāls risinājums enerģētikas problēmām, ar kurām saskaras Lielbritānija - tā ir videi draudzīga, ilgtermiņā lētāka un nodrošinās Lielbritānijas energoapgādes drošību," norāda valsts premjerministrs Riši Sunaks.
Valdība ierosinājusi iespēju būvēt jaunu spēkstaciju Anglijas austrumos, un tās būvniecība varētu tikt sākta nākamā gada sākumā paralēli spēkstacijai Anglijas rietumos, kas jaut tiek celta.
Abas spēkstacijas spēs nodrošināt elektroenerģiju kopumā 12 miljoniem mājokļu.
Šobrīd Lielbritānijā ir deviņi darbojošies kodolreaktori piecās spēkstacijās, taču vairāki reaktori tuvojas to ekspluatācijas laika beigām. Kopš 2021.gada darbību pārtraukuši seši reaktori trīs spēkstacijās, un tie tiks demontēti.
Taču enerģētikas uzņēmums EDF martā paziņoja, ka pagarina divu Lielbritānijas spēkstaciju darbības laiku. Lielbritānija līdz 2050.gadam plāno uzbūvēt līdz pat astoņiem jauniem kodolreaktoriem.
Valdība skaidro, ka šie priekšlikumi ir "lielākā kodolenerģijas izmantošanas paplašināšana 70 gadu laikā", un piebilda, ka tie "samazinās elektroenerģijas rēķinus, atbalstīs tūkstošiem darbavietu un uzlabos Lielbritānijas energoapgādes drošību".