"Cilvēki tiek ieslodzīts uz trim vai četrām nedēļām, viņi pazaudē savas mājas, savu ģimeni, savu reputāciju. Viņi ierodas, satiek daudzus "interesantus personāžus" (citus cietumniekus), tad jūs viņus atkal izliekat uz ielas," sacīja Stjuarts. "Sabiedrībai ir drošāk, ja mums ir laba sabiedriskā darba piemērošanas sistēma, (..) un tas arī ievērojami mazinātu cietumu sistēmas noslodzi."
Stjuarta iecere sasaucas ar 2010. gadā Skotijā veiktajām reformām, kur tiesnešiem tagad vadlīnijas mudina nepiespriest par trim mēnešiem īsākus cietumsodus. Tur recidīvisma līmenis ir nokrities līdz zemākajam teju divās desmitgadēs, tāpēc Skotijas valdība tagad apsver iespēju atteikties no cietumsodiem, kas īsāki par gadu.
Anglijā un Velsā cietumnieku skaits kopš 90. gadu sākuma ir dubultojies - tur cietumos šobrīd atrodas vairāk nekā 80 000 cilvēku.
2017. gadā vairāk nekā pusei no notiesātajiem 86 275 likumpārkāpējiem tika piespriests sešu mēnešu vai īsāks cietumsods. Valsts cietumi atrodas krīzes stāvoklī - tos pārņem narkomānija un vardarbība.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa