Pēc Hamonda domām, ES nepiekāpsies jautājumā par pagaidu risinājumu, kura mērķis ir novērst stingras robežas atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju. Taču ministrs intervijā raidorganizācijai BBC no Davosas, kur notiek Pasaules ekonomikas forums, sacīja, ka no Eiropas politiķiem dzirdējis, ka tiek intensīvi domāts par to, kur ES ir novilkusi savas "sarkanās līnijas" un vai tām tur tiešām jāatrodas.
Lielbritānijas parlaments pagājušajā nedēļā noraidīja premjerministres Terēzas Mejas panākto Brexit vienošanos, bet Lielbritānijai no ES jāizstājas jau 29.martā.
Meja pašreiz ved sarunas ar savas partijas deputātiem un Ziemeļīrijas sabiedrotajiem, lai noskaidrotu, kādas izmaiņas varētu pārliecināt viņus atbalstīt Brexit līgumu. Pēc tam Meja plāno atsākt sarunas ar Briseli.
Britu likumdevējus visvairāk satrauc pagaidu risinājums Īrijas robežai, kas potenciāli pakļautu Lielbritāniju ES tirdzniecības noteikumiem uz nenoteiktu laiku.
Hamons netic, ka ES varētu pilnībā atteikties no šī risinājuma, bet norādīja, ka daudzi britu deputāti piekristu šādam risinājuma, ja tas tiktu ieviests uz konkrētu laiku, vai arī tiktu sniegtas garantijas, ka Lielbritānija kaut kādos apstākļos var no tā atteikties.
Ministrs apliecināja, ka nevēlas Lielbritānijas aiziešanu no ES bez vienošanās, piebilstot, ka tas būtu "ārkārtīgi slikts iznākums Lielbritānijas ekonomikai".
Lielbritānijas parlamentā otrdien plānots balsojums par priekšlikumiem šāda bezvienošanās Brexit novēršanai, cenšoties aizkavēt izstāšanos no ES gadījumā, ja līgums netiks apstiprināts.