Argentīnas tuvumā esošās Folklenda salas ar trim tūkstošiem iedzīvotāju ir Lielbritānijas kolonija kopš 1833.gada, bet Argentīna tās dēvē par Malvinu salām un uzskata par savu teritoriju. 1982.gadā šo salu dēļ notika karš starp abām valstīm, un Lielbritānija uzvarēja šajā karā, kas ilga 74 dienas.
Kamerons savā runā Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā Kopienu palātā nosodīja Argentīnas retoriku šo salu jautājumā un uzsvēra, ka Lielbritānija "atbalsta Folklenda salu iedzīvotāju tiesības uz pašnoteikšanos". "Es uzskatu, ka Argentīnas pēdējā laika izteikumi patiesībā daudz vairāk līdzinās koloniālismam, jo šie cilvēki grib palikt briti, bet Argentīna grib, lai viņi rīkotos citādi," sacīja Kamerons. Viņš arī informēja, ka Lielbritānijas Nacionālās drošības padome otrdien sanākusi uz sēdi, lai pārskatītu Folklenda salu aizsardzības plānus.
Argentīnas iekšlietu ministrs Florensio Randaco reportieriem paziņoja, ka Kamerona izteikumi ir "pilnīgi apvainojoši, sevišķi no Lielbritānijas puses". Savukārt Argentīnas ārlietu ministrs Ektors Timermans sacīja, ka "acīmredzot laikā, kad no koloniālisma saglabājušās tikai paliekas, Lielbritānija impērijas norietā nolemj pārrakstīt vēsturi".
Argentīna 2010.gadā paziņoja, ka Lielbritānija pārkāpusi starptautiskās tiesības, sākot naftas ieguvi Folklendu salu šelfā.
Pagājušā gada decembrī Dienvidamerikas valstu tirdzniecības bloks MERCOSUR pēc Argentīnas pieprasījuma piekrita slēgt savas ostas kuģiem ar Folklenda salu karogu. Kad Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs trešdien apmeklēja Brazīliju savā pirmajā oficiālajā vizītē, Brazīlijas ārlietu ministrs Antoniu Patriota lika saprast, ka visas Latīņamerikas valstis atbalsta Argentīnas pretenzijas uz Folklenda salām.