"Eiropas drošība ir mūsu drošība, un tādēļ esmu teikusi un saku arī šodien, ka Apvienotā Karaliste bez jebkādiem nosacījumiem ir apņēmusies to saglabāt," viņa paziņoja.
Lielbritānijas valdība jau ir paudusi vēlmi ar ES noslēgt visaptverošu līgumu, kas arī pēc Brexit nodrošinātu izlūkinformācijas apmaiņu un likumsargāšanas iestāžu sadarbību. Tas ļautu Lielbritānijai saglabāt vietu Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūrā Europol, kā arī turpināt izmantot Eiropas aresta orderi, kas nodrošina ātru aizdomās turēto izdošanu. Nav gan zināms, kāds tiesiskais ietvars nodrošinātu šādu līgumu, jo Lielbritānija ir paziņojusi par ES Tiesas jurisdikcijas pamešanu.
"Šis nevar būt laiks, kad jebkurš no mums varētu ļaut, lai mūsu sadarbību traucē un mūsu pilsoņu drošību apdraud sāncensība partneru starpā, sastinguši institucionāli ierobežojumi vai dziļi iesakņojusies ideoloģija," brīdināja Meja.
Meja gan atzina, ka šobrīd starp ES un blokā neietilpstošām valstīm nav tik pilnīgu drošības vienošanos, kādas šobrīd pastāv starp ES un Lielbritāniju. Viņa tomēr uzsvēra, ka pastāv precedenti par "visaptverošām stratēģiskām attiecībām" tādās jomās kā tirdzniecība, un tādēļ šādu vienošanos varētu panākt arī drošībā.
Pēc Mejas runas konferences organizētājs vācu diplomāts Volfgangs Išingers piebilda, ka "lietas būtu daudz vieglākas, ja jūs paliktu" ES, kas izpelnījās klātesošo aplausus.
Meja gan kategoriski noraidīja šādu ideju
"Mēs atstājam Eiropas Savienību (..) nav jautājumu par otru referendumu," uzsvēra premjerministre.
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers tikmēr konferencē norādīja, ka bloks "neatrodas karastāvoklī" ar Lielbritāniju, kā arī aicināja nejaukt drošību ar citiem Brexit jautājumiem.
"Drošības tilts starp Lielbritāniju un ES tiks saglabāts," viņš paziņoja.