"Es uzskatu, ka mēs patlaban esam izšķirošajā fāzē. Serbijas kā ES kandidātvalsts statuss ir saistīts ar attiecībām ar kaimiņvalstīm," preses konferencē Belgradā, kur viņai līdzās bija Serbijas prezidents Boriss Tadičs, sacīja kanclere.
Merkele mudināja panākt rezultātus ar ES starpniecību noritošajās Belgradas un Prištinas sarunās un uzsvēra, ka ES tieslietu misijai (EULEX) ir jāļauj brīvi darboties visā Kosovas teritorijā, turklāt arī norādīja, ka Serbijai ir jāatsakās no paralēlajām struktūrām, kas joprojām darbojas Kosovas ziemeļos - skolām, pasta nodaļām, pašvaldību administrācijām.
"Ja Serbija vēlas iegūt kandidātvalsts statusu, tai ir jāatsāk dialogs un jāgūst rezultāti šajā dialogā, jāļauj EULEX strādāt visos Kosovas reģionos, kā arī jāatsakās no paralēlajām struktūrām, un tā nedrīkst radīt jaunas," uzsvēra kanclere.
Belgradā līdz šim valdīja pārliecība, ka, lai kļūtu par ES kandidātvalsti, pietiks ar Hāgas tribunāla apsūdzēto kara noziedznieku arestu, kā arī politiskajām reformām.
Serbija pat centās panākt, lai tiktu noteikts datums, kad sāksies iestāšanās sarunas un iegūts kandidātvalsts statuss, tomēr šīs cerības faktiski zudušas līdz ar Merkeles jauno kritēriju izvirzīšanu.