Ministri Polijā tikās drīz pēc tā dēvētā Veimāras trijstūra, kas apvieno Franciju, Poliju un Vāciju, tikšanās.
Bruņutehnikas piegāžu koalīcijas darbs sāksies 26.martā, un tai pievienosies citas valstis, arī Lielbritānija, Zviedrija un Itālija.
"Tā ir viena no svarīgākajām koalīcijām, kas ir izveidotas," žurnālistiem sacīja Kosiņaks-Kamišs.
Koalīcijas mērķis ir gādāt par Ukrainas drošību nākotnē, sacīja Pistoriuss
"Runa ir par kopīgām raķešu un ieroču piegādēm [Ukrainai]. No vienas puses, mēs to darām jau tagad, bet no otras, tā ir daļa no centieniem, lai radītu jaunu potenciālu, kas ir paredzēts nākotnei, laika posmam, kas sagaida Ukrainu dažu nākamo gadu laikā," norādīja Vācijas ministrs.
Bruņutehnikas piegāžu koalīcija tiks otrdien apspriesta Ukrainas starptautiskās militārā atbalsta grupas, tā dēvētā Ramšteinas formāta, sanāksmē, viņš piebilda.
Pēdējo divu gadu laikā Berlīne un Varšava piegādājušas Ukrainai daudz bruņumašīnu, arī tankus un kājnieku kaujas mašīnu. Tomēr Ukrainas armijas neveiksmīgā vasaras pretuzbrukuma gaitā daļa šīs tehnikas zaudēta.
Ministri arī pavēstīja, ka abas valstis piedalīsies ātrās reaģēšanas militārā grupējuma izveidē. Grupējuma mērķis ir atvairīt iespējamus uzbrukumus Eiropas Savienības valstīm.
Kā sacīja ministri, sākot ar jūliju, Polijas un Vācijas karaspēka grupējumi, kuros no katras valsts būs 2500 vīru, nepieciešamības gadījumā būs gatavi nekavējoties pildīt uzdevumus.