To apkarošanu ievērojami aizkavēs šo valstu sliktā veselības aprūpe, nabadzība un blīvi apdzīvotie centri. Kopumā, kā liecina PVO dati, vīruss ir konstatēts 145 pasaules valstīs, kur kopā inficēti teju 180 tūkstoši, bet miruši septiņi tūkstoši iedzīvotāju.
Kara stāvoklis
ES līderi otrdien paziņoja, ka uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus braucienus no savienībā neietilpstošām valstīm. "Es domāju, ka mēs visi, kas neesam eksperti, sākumā nenovērtējām koronavīrusu," intervijā vācu laikrakstam Bild sacīja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, norādot, ka pasākumi, kas pirms pāris nedēļām likās pārspīlēti, nu steidzīgi jāveic. Viņasprāt, galvenais ir panākt, lai ES neieceļotu jauni slimības pārnēsātāji. Arī pašas Eiropas valstis ievieš arvien stingrākus iekšzemes ierobežojumus. "Mēs esam kara stāvoklī," tēlaini izteicies Francijas prezidents Emanuels Makrons, informējot, ka simt tūkstoši policistu uzraudzīs, lai franči nākamās piecpadsmit dienas nepamestu mājokļus bez īpašas vajadzības. Pārkāpējiem var nākties maksāt 130 eiro lielu sodu. Arī Vācija, kur konstatēti vairāk nekā seši tūkstoši inficēto, mudināja iedzīvotājus neceļot nedz ārpus valsts, nedz iekšzemē. Savukārt Nīderlandes premjers Marks Rite, atsaucoties uz ekspertiem, brīdinājis, ka liela daļa iedzīvotāju saslims, bet beļģu politiķi runā par komandantstundas ieviešanu.
No Baltijas valstīm smagāk skartajā Igaunijā inficēto skaits pārsniedzis divsimt piecdesmit cilvēku un politiķi mudina iedzīvotājus palikt mājās, bet Lietuvā, kā ziņo LRT, veikti deviņi simti testu un konstatēti 27 saslimšanas gadījumi.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 19. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
trusis nejaukais
ha, ha
Raksta cena 0.60