Restaurācijas institūcija Etablissement Public paziņojusi, ka sastatņu demontāža turpināsies vēl vairākus mēnešus. Sastatņu augstums pie torņa sasniedza 100 metru, tās svēra 600 tonnu un sastāvēja no 70 tūkstošiem metāla detaļu. Jau decembrī torņa smailē tika atjaunots lielais krusts un uzmontēts jauns apzeltīts gailis tā vietā, kurš tika iznīcināts liesmās 2019. gada 15. aprīļa ugunsgrēkā. Jaunā gaiļa dizainers arhitekts Filips Vilnēvs tā iesvētīšanas laikā decembrī intervijā BBC stāstīja, ka tā liesmu veidā izveidotie spārni esot apliecinājums, ka "katedrāle var atdzimt no pelniem kā fēnikss".
Sākotnēji Francijas prezidents Emanuels Makrons solīja, ka UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā iekļautā katedrāle tiks atjaunota līdz olimpisko spēļu atklāšanai, taču pēc restaurācijas darbu aizkavēšanās atjaunotās katedrāles oficiālā atklāšana pārcelta uz šā gada decembri.
France24.com atzīmē, ka joprojām nav noskaidrots katedrāles aizdegšanās iemesls taču netiekot uzskatīts, ka ugunsgrēks izraisīts apzināti.
Katedrāles restaurācijas vadītājs Filips Žosts intervijā BBC pastāstīja, ka tās gaitā daudz pūļu pielikts, lai nodrošinātu, ka turpmāk katedrāle būs labāk pasargāta pret liesmām. "Esam izvietojuši daudz ugunsaizsardzības iekārtu, to skaitā ūdens izsmidzinātājus bēniņos, kur atrodas ozolkoka karkass un torņa konstrukcijas. Šī ir pirmā katedrāle Francijā, kurā tas izdarīts," teica F. Žosts. Atjaunoti arī vairāki desmiti skulptūru, kā arī fasādi rotājušās gargujas, reliģiskie simboli un ornamenti.
Februāra sākumā publicētajā pastorālajā vēstulē Parīzes arhibīskaps Lorāns Ulrihs nāca klajā ar atjaunotās katedrāles atklāšanas pasākumu plānu. Paredzams, ka dažādas svinības un svētceļnieku gājieni par godu atklāšanai notiks no 8. decembra līdz pat 2025. gada 8. jūnijam. 15 dienu pirms katedrāles atkalatklāšanas lielā procesijā pa Parīzes ielām katedrālē atgriezīsies ugunsgrēku pārdzīvojusī Dievmātes skulptūra, kas tapusi XIV gadsimtā.