Lielbritānija un tai piederošais Gibraltārs neietilpst Šengenas zonā.
"Spānijas varasiestādes rīkojušās laicīgi, lai novērstu neērtības, ko var izraisīt stingrāka kontrole," paziņoja ministrija, piebilstot, ka tiek izmantotas jaunas tehnoloģiju sistēmas un noslogotākajos punktos norīkoti darbā papildu cilvēki.
Pastiprinātu robežpārbaužu ieviešana saistīta ar Eiropas Parlamenta martā apstiprinātajiem grozījumiem Šengenas Robežu kodeksā. Grozījumi Šengenas robežu kodeksā stājas spēkā 7.aprīlī. Šo grozījumu mērķis ir palielināt drošību Šengenas telpā un identificēt personas, kuras iespējams varētu radīt draudus sabiedriskajai kārtībai un iekšējai drošībai.
Jaunie pasākumi sakrīt ar spriedzes saasināšanos Spānijas un Lielbritānijas starpā par Brexit ietekmi uz Gibraltāru.
ES ir paziņojusi, ka Spānijai būtu jāpiešķir veto tiesības pār Lielbritānijas un ES tirdzniecības vienošanās attiecināšanu uz Gibraltāru pēc Brexit. Gibraltāra politiķi bažījas, ka Madride var izmantot savu veto, lai panāktu suverenitāti pār zemesragu.
1713.gadā saskaņā ar Utrehtas līgumu Spānija oficiāli nodeva Gibraltāru Lielbritānijas valdījumā, taču pastāvīgi uzstājusi, ka šai teritorijai jāatgriežas Spānijas suverenitātē.
Gibraltārs trešdien pārmeta Spānijai sastrēgumu radīšanu ar stingrāku kontroli uz robežas, paužot viedokli, ka tā noteikti ir atmaksa par domstarpībām Brexit jautājumā.
Spānijas robežu ar Gibraltāru ik dienas šķērso aptuveni 10 000 cilvēku.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis