Šeible un JCC priekšsēdētājs Juliuss Bermans atzīmēs 60.gadadienu, kopš parakstīta Luksemburgas vienošanās, kurā Rietumvācija uzņēmās atbildību par holokaustu un apņēmās izmaksāt reparācijas izdzīvojušajiem ebrejiem.
Ceremonijā Berlīnes Ebreju muzejā viņi parakstīs jaunu vienošanos, kurā paplašināts to cilvēku loks, kam ir tiesības saņemt maksājumus, turklāt kompensācijas tajā pielāgotas gados veco saņēmēju vajadzībām. "Austrumeiropā un bijušajā Padomju Savienībā joprojām ir cilvēki, kam nebija tiesību pieteikt pretenzijas," Berlīnes sabiedriskajam radio sacīja Bermans. "Un tāpēc, ka šie cilvēki, kam ir šīs tiesības, ir apzināti, mēs sacījām, ka arī viņiem ir jāsaņem" maksājumi.
Uzdevums izmaksāt kompensācijas visiem nacistu upuriem ir sarežģīts, jo holokausta dimensijas ir neaptveramas, norādīja ministrs. "Holokausta noziegums ir tik neiedomājami milzīgs, ka mēs nezinām visu nogalināto vārdus, nedz to vārdus, kam ir tiesības pieteikt pretenzijas, un tas ir iemesls, kāpēc mums ir jāturpina veikt labojumi," sacīja Šeible.
JCC kopš 1951.gada ir strādājusi pie tā, lai nodrošinātu kompensācijas ebrejiem nacistu vajāšanu upuriem, un cīnās par holokausta laikā nolaupīto ebreju īpašumu atgūšanu. Šodien dzīvi vēl ir 500 000 holokaustā izdzīvojušo, norāda JCC.
Padome jūnijā Vašingtonā noslēdza sarunas ar Vācijas amatpersonām, lai nodrošinātu, ka kompensācijas Austrumeiropā var saņemt vēl 80 000 holokaustā izdzīvojušo. Papildus tam aptuveni 100 000 gados vecie nacistu upuri ebreji saņems aprūpes pakalpojumus.
Atbilstoši JCC aprēķiniem jaunā vienošanās Berlīnei izmaksās aptuveni 300 miljonus dolāru (166 miljonus latu).