Taču atļauja iebraukt Vācijā, lai pievienotos ģimenes locekļiem, tiks dota ne vairāk kā 1000 cilvēku mēnesī.
Vācija, kura kopš 2015.gada uzņēmusi vairāk nekā miljonu patvēruma meklētāju, 2016.gada martā apturēja to patvēruma meklētāju ģimeņu apvienošanos, kuriem Vācijā piešķirta vienīgi pagaidu aizsardzība. Šāds moratorijs tika noteikts, lai ierobežotu imigrāciju.
Personas ar šādu pagaidu statusu netiek uzskatītas par politiskajiem vai kara bēgļiem, bet drošības apsvērumu dēļ viņi arī uzreiz netiek deportēti. Vācijā šāds statuss piešķirts daudziem patvēruma meklētājiem no Sīrijas.
Valdība norādīja, ka automātiskas atļaujas tuviem radiniekiem, piemēram, bērniem un laulātajiem draugiem, netiks izsniegtas, un varasiestādes izskatīs katru gadījumu atsevišķi.
Atļaujas netiks izsniegtas personām, kas pastrādājuši nopietnus noziegumus, vai kuras Vācijas varasiestādes uzskata spējīgām uz vardarbību.
Izņēmumi paredzēti gadījumos, kad persona varēs pārliecinoši pierādīt, ka ir atteikusies no ekstrēmiem uzskatiem. Taču šis punkts izsaucis domstarpības Vācijas valdībā, un iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers sacījis, ka viņam personiski būs jāpieņem lēmums katrā šādā gadījumā.
"Kopumā šis likumprojekts nodrošina saprātīgu līdzsvaru starp cilvēku interesēm apvienot ģimenes (..) un uzņemšanas sistēmas integritātes kapacitāti," žurnālistiem norādīja Zēhofers.
Aprīlī Vācijā ieradušies tikai nepilni 11 000 patvērumu meklētāji, liecina trešdien publiskotie statistikas dati. Salīdzinot ar 2015.gadu, tas ir maz.
Jautājums par to, cik daudz cilvēku būs atļauts iebraukt Vācijā ģimeņu apvienošanās ietvaros, bija viens no asākajiem koalīcijas sarunās pagājušajā gadā.
Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvētie konservatīvie, sevišķi Bavārijas Kristīgi sociālā savienība (CSU), kuru vada Zēhofers, atbalstīja stingru nostāju. Sociāldemokrāti savukārt vēlējās maigāku pieeju.
Jaunie noteikumi par patvērumu meklētāju ģimeņu apvienošanos vēl jāapstiprina parlamentam.
Kārtējie meli...
reptilis
trusis nejaukais