Maliki ieradās Maskavā pirmdien un plāno uzkavēties Krievijā trīs dienas. Šī ir Irākas premjerministra pirmā vizīte Krievijā pēdējo četru gadu laikā. Trešdien premjeram paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
Mediji ziņo, ka Maliki gatavojas noslēgt ar Krieviju līgumu par ieroču piegādi 4,3 miljardu ASV dolāru (2,3 miljardu latu) vērtībā. Līdz ar to Krievija kļūtu par lielāko Irākas ieroču piegādātāju aiz ASV. Vienošanās ietver 30 helikopterus Mi-28 un 42 zeme-gaiss raķešu sistēmas Pancir-S1, ziņo laikraksts Vedomosti. Šo informāciju apstiprinājis arī kāds atzīts militāro jautājumu analītiķis.
Turklāt notiekot sarunas arī par iespēju Irākai iegādāties no Krievijas iznīcinātājus "MiG-29" un smago bruņutehniku. Vedomosti ziņo, ka šis būs Krievijas lielākais darījums kopš 2006.gada un simbolizēs tās atgriešanos Tuvo Austrumu ieroču tirgū, kur jau gadiem dominē ASV.
Tomēr paredzams, ka līgumu un sarunas par citiem jautājumiem aizēnos Sīrijas konflikts, kur abas valstis, visticamāk, apliecinās kopīgu nostāju. "Irākas nostāja aicina atrast Sīrijā politisku risinājumu, un tā ir pret vardarbību," kādā nesen sniegtā intervijā norādīja Maliki. "Irāka nav iejaukusies Sīrijā ne režīma pusē, ne bruņotās opozīcijas interesēs," viņš piebilda.
Krievija uztver Sīriju kā savu pēdējo lielo Tuvo Austrumu sabiedroto un kategoriski iebilst pret jebkādām militārām operācijām šajā valstī. Maskava ir atteikusies nosodīt arī Sīrijas raidītos šāvienus pāri Turcijas robežai, kas izraisīja pretuguni un saasināja situāciju abu kaimiņvalstu starpā.
Maliki vizītē pavada Irākas naftas un tirdzniecības ministrs un valsts investīciju komisijas vadītājs, kas tiesīgi apstiprināt Krievijas naftas kompānijas Rosneftj un enerģētikas giganta Gazprom investīcijas. Abas kompānijas ir izrādījušas interesi par darbības paplašināšanu Irākā.
Pirms Maskavas atbalstītā Sadama Huseina režīma krišanas 2003.gadā abiem uzņēmumiem Irākā bija noslēgti ienesīgi līgumi, kas vēlāk tika pārstrukturēti.