Eksperti gan pauž viedokli, ka šis solis liecina par Krievijā valdošā pretrietumu noskaņojuma pieaugumu, vēršoties pret organizācijām, kas ienākušas no ASV un Rietumeiropas valstīm un saņem materiālu atbalstu no "mātesorganizācijām" Rietumos. Īpaša nozīme esot arī Krievijas Pareizticīgās baznīcas (RPB) lomas un iespaida pieaugumam uz Kremļa politiku valstī. Un tieši RPB esot īpaši ieinteresēta apkarot reliģiskos strāvojumus, kas ar savu pacifismu, neiesaistīšanos oficiālajās valsts norisēs un reliģisku autoritāšu neatzīšanu atšķiras no tās.
20. aprīlī Krievijas Augstākā tiesa apmierināja Tieslietu ministrijas prasību, ar kuru tā aicināja pasludināt Jehovas liecinieku Krievijas atzaru – Jehovas liecinieku administratīvo centru Krievijā – par ekstrēmistisku organizāciju, kas rada draudus pilsoņu tiesībām, sabiedriskajai kārtībai un drošībai, aizliegt to un likvidēt, vēsta Interfax. Vienlaikus spriedums paredz, ka organizācijas administratīvā centra un 395 lokālo nodaļu īpašums ir jākonfiscē par labu Krievijas valstij. Jehovas liecinieku pārstāvis Sergejs Čerepanovs jau paziņojis, ka spriedums noteikti tikšot pārsūdzēts Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). 2010. gadā ECT jau atzina par nelikumīgu iepriekšējo mēģinājumu aizliegt Jehovas liecinieku darbību Krievijā.
Meduza.io atgādina, ka Jehovas liecinieki ir starptautiska reliģiska organizācija, ko 1872. gadā izveidoja amerikānis Čārlzs Rasels. Tās piekritēju skaits pasaulē esot mērāms ap astoņiem miljoniem (Krievijā ap 170 tūkstošiem), un tai ir atvērti centri 240 pasaules valstīs. 30 valstīs tās darbība ir aizliegta, piemēram, Ķīnā, Ziemeļkorejā, Saūda Arābijā, Irānā, Irākā.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 24.aprīļa, numurā!
Kuks
hmmm
Tā būs