Trampa un Putina tikšanās Argentīnā būs pirmā kopš jūlijā notikušā samita Helsinkos.
"Mums jādomā, kā sākt dialogu par drošību, abpusējām attiecībām, atbruņošanās jautājumiem un reģionālajiem konfliktiem. Mums nav jābūt vienisprātis katrā jautājumā, tas ir neiespējami, bet mums ar ir jāsarunājas. Tas ir ne tikai Krievijas un ASV, bet visas pasaules interesēs," ceturtdien izteicies Peskovs.
Runājot par Ukrainas kuģu sagrābšanu, Peskovs atkārtoja Kremļa pozīciju un notikušajā vainoja Ukrainas pusi, kamēr rietumvalstis norādīja uz Krievijas atbildību. Vācijas kanclere Angela Merkele, kas arī G20 samita ietvaros tiksies ar Putinu, izteicās, ka Krievija radījusi priekšnoteikumus saspīlējumam Azovas jūrā jau labu laiku iepriekš - uzbūvējot tiltu pār Kerčas šaurumu, tādējādi savienojot Krieviju ar okupēto Krimu un vienlaikus pasliktinot kuģošanas apstākļus pa vienīgo jūras ceļu iekuģošanai Azovas jūrā, kur nu atrodas Ukrainai divas nozīmīgākās ostas - Mariupole un Berdjanska. "Šī ir Krievijas prezidenta vaina," nekautrējās norādīt Merkele, bet arī uzsvēra: "Šai situācijai militāra risinājuma nav," aicinot uz dialogu.
Tikmēr Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans piedāvājis, ka Turcija varētu spēlēt vidutāja lomu Krievijas-Ukrainas saspīlējuma atrisināšanā. Peskovs norādīja, ka Maskava šobrīd neredzot vajadzību iesaistīt starpniekus, bet vienlaikus aicināja visus, "kuri to vēlas, izdarīt lielāku spiedienu uz Kijevu".
Jāatgādina, ka nedēļas nogalē Krievija atklāja uguni uz Ukrainas kuģiem netālu no Kerčas šauruma, kurš saskaņā ar 2003. gada divpusējo vienošanos ir brīvi izmantojams kuģošanai kā Ukrainas, tā Krievijas kuģiem. Krievija apgalvoja, ka Ukrainas kuģi pārkāpuši tās robežas. Nu Ukrainas kuģi un to apkalpes locekļi ir nogādāti Krievijas anektētajā Krimā, jūrnieki apcietināti. Ukraina savu vainu noliedz, un Ukrainas pozīciju šajā incidentā atbalsta arī rietumvalstis.
fašistu uvažuha
politologs Tumšpautis
Bijušais zemessargs