Arī paša institūta preses centrs paziņojis, ka "noticis nesankcionēts mēģinājums izmantot datora resursus privātiem mērķiem, tostarp tā dēvētajai kriptovalūtu "rakšanai".
Kā žurnālam SestDiena skaidroja TestDevLab inženieris Kristaps Felzenbergs, Bitcoin un citu kriptovalūtu rakšanas principu, izmantojot datoru resursus, varētu raksturot šādi: "Bitcoin tīkla dalībnieki izvēlas transakciju pēc savas izvēles un mēģina risināt matemātisku problēmu jeb uzdevumu. Tiklīdz kāds atrisina matemātisko problēmu un ievieto nākamo transakciju ķēdē, kā atlīdzība šim dalībniekam tiek izdota Bitcoin valūta noteiktā daudzumā. Valūta netiek pārskaitīta no kāda cita lietotāja konta, bet tiek ģenerēta no zila gaisa."
Kodolpētniecības centra superdatoru, kas ir viens no jaudīgākajiem Krievijā un spēj veikt aptuveni 1000 triljonus darbību sekundē, liegts pieslēgt tīmeklim, lai novērstu tā uzlaušanas iespēju. Interesanti, ka tieši Sarovā tika izstrādātas arī pirmās Padomju Savienības kodolbumbas.
Kolīdz pētnieki mēģinājuši pieslēgties internetam, brīdināts centra drošības dienests. Vaininieki nodoti Federālā drošības dienesta darbiniekiem, vēsta Krievijas medijs Mash, bilstot, ka pret viņiem ierosināta krimināllieta.
>:-)
Sarmīte
1.2.3