Tādējādi Kanāda iet Kijevas "kara partijas" pavadā, teikts paziņojumā.
Lielbritānija darbam ar Ukrainas armiju grasās nosūtīt 75 instruktorus, bet ASV - 800.
Kanādiešu instruktori uz Ukrainu tiks nosūtīti vasarā un tur paliks līdz 2017.gada 31.martam.
"Ir izšķiroši svarīgi, lai pasaule, īpaši NATO sabiedrotie, [Krievijas prezidentam] Vladimiram Putinam dotu stingru atturošu signālu," šonedēļ sacīja Kanādas aizsardzības ministrs Džeisons Kenijs. "Mēs esam kopā ar ukraiņu tautu un tās valdību Ukrainas teritoriālās nedalāmības aizstāvībā."
Ministrs uzsvēra, ka Otava nekad neatzīs Krievijas veikto Krimas aneksiju, nedz arī iespējamo Maskavas apbruņoto teroristu kontrolētās un "faktiski Krievijas okupētās" valsts austrumdaļas atdalīšanu.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.