Krievija un Ķīna turpinās uzstāt, ka ANO Drošības padomes rezolūcijā par Sīriju jāsaglabā tēzes par ANO neiejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās un par to, ka nav pieļaujama šī dokumenta interpretācija ar ieganstu lietot spēku pret Sīriju, sacīja Lavrovs. "Mums [sarkanā līnija] ir pietiekami skaidri novilkta: mēs neatbalstīsim nekādas sancijas, jo vienpusējas sankcijas noteica bez jebkādām konsultācijām ar Krieviju vai Ķīnu un tagad grib, lai mēs ar atpakaļejošu datumu Drošības padomes vārdā "svētītu" lēmumus, kas pieņemti bez mums un, mūsuprāt, ir nelietderīgi," sacīja Lavrovs.
Lavrovs arī aizstāvēja Krievijas tirdzniecību ar Sīriju pēc ziņām, ka Sīrijā esot ieradies Krievijas kuģis ar munīcijas kravu. Ministrs tika aicināts atbildēt uz ASV vēstnieces ANO Sjūzenas Raisas paustu kritiku saistībā ar šī kuģa ierašanos. "Es pat dzirdēju, ka Sjūzena Raisa pieprasījusi paskaidrojumu. Mēs neuzskatām, ka mums kaut kas būtu jāpaskaidro vai jāattaisno, jo mēs nepārkāpjam nekādas starptautiskas vienošanās vai ANO Drošības padomes rezolūcijas. Mēs ar Sīriju tirgojamies tikai ar tādām precēm, kuras neaizliedz starptautiskās tiesības," teica Lavrovs. Viņš tieši neapstiprināja, ka šis kuģis vedis Krievijas ieročus.
Kuģis Chariot 12.janvārī iegāja Sīrijas ostā Tartusā pēc neplānotas piestāšanas Kiprā. Kipras amatpersonas 11.janvārī ļāva kuģim doties prom pēc tam, kad tas savu galamērķi nomainīja no Sīrijas uz Turciju. Kuģis, kas no Sanktpēterburgas izbrauca 9.decembrī, 10.janvārī sliktu laika apstākļu dēļ neparedzēti piestāja Kipras ostā Limasolā, pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) noteikto ieroču embargo pret Sīriju, kur tūkstošiem cilvēku gājuši bojā, valdības spēkiem vēršoties pret demonstrantiem.
Turcijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Selčuks Inals pavēstīja, ka saskaņā ar Turcijas jūras spēku sniegtu informāciju kuģis ceturtdien pietauvojies Sīrijas ostā Tartusā. Tā kā kuģis bija izslēdzis ierīci, ar kuras palīdzību tam iespējams izsekot, informāciju nebija iespējams neatkarīgi apstiprināt.
Kipras sabiedriskā radiostacija vēstīja, ka Sanktpēterburgas kompānijai Westberg piederošais kuģis Chariot ar Sentvinsentas un Grenadīnu karogu vedis "desmitiem tonnu munīcijas". Turcijas avīze Hurriyet raksta, ka kravas nosūtītājs ir Krievijas valsts kompānija Rosoboroneksport.
Krievija ir izpelnījusies ASV un ES sašutumu, atsakoties atbalstīt ieroču embargo pret Sīriju, kas ir Maskavas sabiedrotā kopš Padomju Savienības laika. Krievija ir galvenā ieroču piegādātāja Sīrijai.