"Tā dēvēto Starptautisko Vadības grupu izveidoja valstis, kas atzina pašpasludināto Kosovas Republiku, lai sekmētu Ahtisāri plāna īstenošanu - bijušā Somijas prezidenta priekšlikumus Kosovas problēmas atrisinājumam, kas ANO Drošības padomē netika apstiprināti," norādīja Zaharova.
"Tā kā SVG nav vispāratzīta oficiāla statusa, mēs balstāmies premisā, ka neatkarīgi no tās pieņemtā lēmuma Kosova kā bija, tā palikusi kvazivalsts, kurai nav starptautiskā tiesību subjekta iezīmju," skaidroja amatpersona. "Kosovas problēmas noregulējums panākams, vienīgi balstoties visu ieinteresēto pušu sarunās atbilstoši ANO Drošības padomes 1244.rezolūcijai," norādīja Zaharova.
SVG, kurā ir 23 Eiropas Savienības (ES) valstis, ASV un Turcija, veikusi Kosovas pārraudzību pēdējos četrus gadus. Jūlijā grupa paziņoja, ka tās pārraudzības izbeigšana nozīmēs, ka Kosova iegūst "pilnu suverenitāti".
Kosovu ar tās diviem miljoniem iedzīvotāju vienā vai citā formā pārraudzījusi starptautiskā administrācija kopš 1999.gada, kad NATO kara aviācijas uzlidojumu rezultātā Serbijas armija provinci pameta. Starptautiskās pārraudzības atcelšana neietekmē NATO kontingenta un ES tieslietu misijas (EULEX) klātbūtni Kosovā.