Šie reidi ir Maskavas varas iestāžu iniciatīva, un pārbaudītāji jebkurā no dzīvokļiem tagad var ierasties divas reizes mēnesī, un daudzos dzīvokļos jau ir ieradušies. Pieraksta režīma pārkāpēja atklāšanas gadījumā iecirkņa inspektors, kuram tāpat jāatrodas starp pārbaudītājiem, sastāda protokolu par administratīvu pārkāpumu. Savukārt par īres dzīvokļu iemītniekiem komisijai jāziņo nodokļu dienestam, bet ja nepieciešams, tad arī migrācijas dienestam.
Interesanti, ka par oficiālo pamatojumu šiem reidiem kalpo it kā informācijas vākšana par komunālajiem maksājumiem, pirmkārt jau par ūdeni, norāda portāls. Līdz ar to daudzu maskaviešu attieksme pret pārbaudēm ir neviennozīmīga, un viņi durvis atsakās atvērt. Vienlaikus jau drīzā nākotnē atteikums ielaist pārbaudītājus var kļūt par likumpārkāpumu, jo Krievijas Valsts Dome pirmajā lasījumā ir apstiprinājusi likumprojektu par pieraksta režīma pārkāpumiem, kas paredz šādas darbības ar mērķi cīnīties pret nelegālo imigrāciju un nodokļu nemaksāšanu.
Drīzumā paredzēts šī likumprojekta, kura ierosinātāja ir prezidenta Vladimira Putina administrācija, skatīšana otrajā lasījumā. Internetā tikmēr izvērsta kampaņa pret šāda likuma pieņemšanu, un pagaidām vietnē propiski.net pret likumprojektu parakstījušies jau 30 tūkstoši cilvēku. Lai iebildumi tiktu pieņemti izskatīšanai Valsts Domē, nepieciešami simts tūkstoši parakstu, tomēr daudzi eksperti apšauba, vai Dome iebildumus ņems vērā. Krievijā nav likumdošanas par to, kā pārbaudīt internetā savāktus parakstus – par juridiski spēkā esošiem tiek atzīti tikai „fiziski” paraksti.