"Attiecībā uz praktiskiem pasākumiem, kurus varētu veikt ārvalstis, mums nav kopīga redzējuma uz situāciju, viedokļu dažādība saglabājas, taču saruna neapšaubāmi bija derīga," sacīja Lavrovs.
Runājot par Krimā iecerēto referendumu par pievienošanos Krievijai, Lavrovs sacīja, ka "tautu pašnoteikšanās tiesības neviens nav atcēlis. Tas ir ierakstīts ANO statūtos".
"Mēs apstiprinājām mūsu nostāju, kuru izklāstījis prezidents, ka cienīsim Krimas tautas gribas izpausmi 16.martā gaidāmajā referendumā," paziņoja Lavrovs.
Viņš arī piebilda, ka Krievijai nav un nevar būt nekādu plānu iebrukumam Ukrainas dienvidaustrumos.
Savukārt Kerijs piektdien paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nepieņems nekādus lēmumus attiecībā uz Ukrainu līdz svētdien Krimā paredzētā referenduma beigām.
Kerijs pēc sešas stundas ilgām sarunām Londonā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu pavēstīja, ka Lavrovs "licis skaidri saprast, ka prezidents Putins nav gatavs pieņemt jebkādu lēmumu attiecībā uz Ukrainu līdz svētdienas referenduma noslēgumam".
Viņš sacīja, ka sarunu gaitā izvirzījis daudzas konstruktīvas idejas, taču Lavrovs tās visas noraidījis.
Ja Maskava atzīs Krimas referendumu par pievienošanos Krievijai, tad tā būs Ukrainas reģiona "aneksija pa sētas durvīm", paziņoja Kerijs, piebilstot, ja Krievija neatradīs ceļu, kā izmainīt savu politiku attiecībā pret Ukrainu, tad tam būs sekas.
Kā jau ziņots, svētdien Krimā notiks referendums par pievienošanos Krievijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.
Pievienota 6. līdz 9.rindkopa ar ASV valsts sekretāra Džona Kerija teikto
8888
haha