Kandidāti, kurus uzskata par reformu atbalstītājiem, masveidā nav pielaisti dalībai vēlēšanās. Irānas prezidents Hasans Rohanī ir kritizējis vēršanos pret mērenajiem politiskajiem spēkiem, jo tas sašaurinot konkurenci un nesekmējot pilsoņu līdzdalību. Analītiķi domā, ka pie varas esošie garīdznieki cenšas nostiprināt savas pozīcijas.
Prognozē zemu aktivitāti
21. februārī miljoniem irāņu izraudzīsies likumdevējus, kuri sēdīsies 290 vakantajās vietās parlamentā. Vēlēšanas norisināsies Irānai ļoti trauksmainā laikā.
Islāma Republika joprojām nav attapusies no ietekmīgā ģenerāļa Kasema Sulejmani nonāvēšanas 3. janvārī ASV gaisa triecienā Irākas galvaspilsētā Bagdādē. Miljoniem irāņu izgāja ielās, lai apraudātu ģenerāli un pieprasītu atriebību. 8. janvārī Teherāna atbildēja uz Sulejmani nāvi, sarīkojot raķešu uzbrukumus ASV militārajām bāzēm Irākā.
Uzbrukumos nevienu nenogalināja, taču Irānas Revolucionārā gvarde, baidoties no ASV pretuzbrukuma, dažas stundas vēlāk kļūdas pēc notrieca Ukrainas pasažieru lidmašīnu. Šī kļūme maksāja dzīvību 176 cilvēkiem, kas atradās lidaparātā. Notikušais izsauca protestus Teherānā un visā Irānā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 29. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Uldis
anonīms
kāpēc