Latvijas izlasē ar 15 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Kristīna Vītola, 17 punktus guva Elīna Dikeulaku, bet pa astoņiem punktiem bija Katei Krēsliņai un Ilzei Jākobsonei, kura arī atzīmējās ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.
Viena no Latvijas izlases līderēm Aija Putniņa elkoņa savainojuma dēļ palika ārpus pieteikuma, kamēr Kitija Laksa vēl neatgriezās laukumā. Ar savainojumu spēlēja komandas kapteine Aija Klakocka.
Tikmēr debiju Latvijas izlasē piedzīvoja Laura Meldere un Vanesa Jasa.
Horvātijas izlasē ar sešiem precīziem tālmetieniem un 27 punktiem atzīmējās Ivana Dojkiča, bet 13 punkti un 13 bumbas zem groziem bija Anai Marijai Begičai.
Pirmajā ceturtdaļā pretiniecēm bija pārsvars cīņā zem groziem, kas palīdzēja gūt punktus no soda laukumu. Vienubrīd Latvijas deficīts sasniedza sešus punktus (4:10), bet pirmais ceturksnis tika zaudēts ar 18:21.
Otro ceturtdaļu viešņas iesāka ar diviem precīziem tālmetieniem, kas ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Ar nekļūdīgu metienu atbildēja Brumermane, bet turpinājumā horvātietes guva vēl sešus punktus pēc kārtas (33:20), bet pirmo puslaiku uzvarēja pat ar 17 punktu pārsvaru (44:27).
Trešajā ceturtdaļā latvietes epizodiski rādīja labu sniegumu, taču atkal pievīla metienu precizitāte un spēles priekšpēdējā desmitminūte tika uzsākta ar 23 punktus deficītu (40:63). Ceturtajā nogrieznī viešņu pārsvars tika nedaudz samazināts un noritēja cīņa par mazāku deficītu, kas varbūt būs izšķirošs divu spēļu summā. Mačam noslēdzoties, tablo vēstīja 83:65 Horvātijas labā.
Svētdien Latvija viesosies pie Ziemeļmaķedonijas, kas ceturtdien viesos ar rezultātu 40:105 (10:28, 10:25, 4:19, 16:33) kapitulēja Vācijai.
2019.gada EČ, kas daļēji notika Latvijā, Latvijas valstsvienība ieņēma 11.vietu, taču spēlēja jau astotajā finālturnīrā pēc kārtas. Kopumā deviņas reizes Latvijas sieviešu izlase ir piedalījusies kontinenta labāko komandu turnīrā, augstāko vietu izcīnot 2007.gadā Itālijā - ceturto.
Aizvadītajā vasarā pārbaudes spēlēs un Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā Latvija aizvadīja 12 spēles, no kurām uzvarēja pusi. Finālturnīrā gan četros mačos tika izcīnīta uzvara tikai pār Ukrainu, zaudējot Lielbritānijai, Spānijai un Zviedrijai.
Horvātija nepārvarēja kvalifikācijas barjeru un 2019.gada finālturnīrā nespēlēja. Ar trim uzvarām sešās spēlēs Horvātija atlases turnīra grupā palika trešajā vietā aiz Itālijas un Zviedrijas. Eiropas čempionāta finālturnīrā Horvātija pēc Dienvidslāvijas sadalīšanās ir spēlējusi sešreiz. Augstāko vietu izdevās iegūt 2011.gadā Polijā - piekto, bet pēdējoreiz finālturnīrā spēlēts 2015.gadā.
Aizvadītajā vasarā Horvātijas vienība aizvadīja sešas pārbaudes spēles, uzvarot Čehiju, Slovēniju un divreiz - Bosniju un Hercegovinu, bet atkārtotā mačā piekāpjoties Čehijai, kā arī Slovākijai.
Par jauno valstsvienības kapteini komandas balsojumā ievēlēta Aija Klakocka.
No spēlētājām, kuras vasarā piedalījās Eiropas čempionāta spēlēs, divas - Digna Strautmane un Luīze Šepte - studē ASV, Ieva Pulvere nolēmusi vismaz līdz Jaungadam nespēlēt, bet Laura Ikstena ārstē savainojumu. Savainojumu dēļ izlasei nepalīdzēs Karlīne Pilābere un Dinija Pāvelsone. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā cikla divās spēlēs būs jāiztiek bez vienas no potenciālajām līderēm Anetes Šteinbergas, kura nolēmusi šo sabraukumu izlaist, priekšroku dodot karjerai klubā.
Pēc savainojumu izārstēšanas ierindā atgriezušās Kristīne Vītola, kura rezultatīvi spēlē Spānijas čempionātā un FIBA Eirokausā, un Aija Putniņa, kura Turcijas čempionātā mačus laukumā aizvada "no zvana līdz zvanam". Rehabilitācijas procesa finiša taisnē ir Kitija Laksa.
No potenciālajām līderēm lielisku sniegumu Turcijā saspēles vadītājas postenī demonstrē arī Elīna Dikeulaku, bet četras valstsvienības kandidātes paaugstina meistarību "TTT Rīga" sastāvā Eirolīgā.
Pirmo reizi uzaicināta junioru izlašu līdere Laura Meldere (Venēcijas "Umana Reyer"), kā arī kadetu izlases labākās spēlētājas Vanesa Jasa un Elizabete Bulāne, kura valstsvienībā debitēja jau vasarā.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Gulbis augustā tika apstiprināts sieviešu izlases galvenā trenera amatā. Gulbis amatu apvieno ar darbu Latvijas komandā "Jūrmala"/"Betsafe", kuru vada trešo sezonu pēc kārtas.
Viņam amatā izlasē palīdz Ziedonis Jansons un Matīss Rožlapa.
Latvijas sieviešu basketbola izlase šovasar Rīgā zaudēja Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, tādējādi neturpinot cīņu par 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.
Pēc mača Mārtiņš Zībarts paziņoja par atkāpšanos no galvenā trenera amata, lēmumu pamatojot ar izvirzītā mērķa nesasniegšanu. Zībarts pie Latvijas izlases stūres stājās 2015.gada septembrī.
Latvietes viņa vadībā 2017.gada Eiropas čempionātā izcīnīja sesto vietu un ieguva ceļazīmi uz pērnā gada Pasaules kausa izcīņu.
I grupā kvalifikācijas turnīra cīņas vēl notiks arī 2020.gada novembrī un 2021.gada februārī.
Finālturnīrā iekļūs katras grupas uzvarētāja, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas. Tā kā grupās ir dažāds komandu skaits, nosakot labākās otro vietu ieguvējas, tiks ņemti vērā rezultāti pirmo triju grupas vienību starpā.
2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks Spānijā un Francijā.
Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidāšu saraksts 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm novembrī:
Elīna Dikeulaku (Adanas ASKI, Turcija), Ilze Jākobsone (Kelternas "Rutronik Stars", Vācija), Elizabete Bulāne, Vanesa Jasa, Kate Krēsliņa, Kitija Laksa, Paula Strautmane, Aija Klakocka, Zenta Meļņika (visas - "TTT Rīga"), Aija Putniņa (Ankaras "Čankaja Universitesi", Turcija), Kristīne Vītola (Salamankas "Perfumerias Avenida", Spānija), Laura Meldere (Venēcijas "Umana Reyer", Itālija).